RK Zagreb
RK Zagreb 42:13 Maks Strumica

PPD Zagreb deklasirao Maks Strumicu za nove regionalne bodove

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • subota, 19.09.2015.

Momčad PPD Zagreba nije imala nikakvih problema u novom regionalnom susretu ove sezone. U svojoj je Kutiji šibica praktički odradila trening s ekipom Maks Strumice koja je na kraju svladana s 29 pogodaka razlike.

PPD Zagreb - Maks Strumica 42:13 (19:6)

4. kolo SEHA Gazprom lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 135
Suci: Pandžić/Satordžija (BiH)

PPD Zagreb: Stevanović (22 obrane), Ivić; Mihić 4, Sabljić 3, Vujić 5, Stepančić 4, Kontrec 4, Šprem 2, Šebetić 6, Raković 2, Šušnja 1, Šandrk, Obranović, Vukić 4, Kovačević 6, Pavlović 1
Trener: Veselin Vujović

Maks Strumica: Trajkoski (6 obrana), Tanev (3 obrane); Vasilev, Mladenovski, Nakov, Pecakovski, Sokolov, Dimitrijeski 1, Boseovski, Atanasov, Čanturia, Čizmović 3, Vezenkovski 2, Kulenović 7
Trener: Marjan Andonov

Sedmerci: PPD Zagreb: 1/1; Maks Strumica: 6/7
Isključenja: PPD Zagreb: 6min.; Maks Strumica: -

Hrvatski rukometni prvak nakon slavlja na otvaranju nove regionalne sezone nad Nexeom, kao i po pobjedi nad Kielom na otvaranju europske sezone ovoga četvrtka u zagrebačkoj Areni , u Kutiji je šibica svega par dana kasnije dočekao ekipu Maks Strumice u sklopu četvrtog kola SEHA Gazprom lige. Novo i nadasve uvjerljivo slavlje upisali su Zagrebaši ove subote te tako osvojili nove regionalne bodove.

Trener Veselin Vujović u obranu je poslao Ivana Stevanovića među vratnice, dok su se ispred njega našli Luka Raković, Luka Stepančić, Leon Šušnja, Josip Šandrk, Antonijo Kovačević i Domagoj Pavlović, a u sastavu se nisu našli kapetan Zlatko Horvat i Tonči Valčić, kao ni ozlijeđeni Josip Valčić i Stipe Mandalinić.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Luka Šebetić i Antonijo Kovačević s po šest postignutih pogodaka, pet je dodao Stefan Vujić, Ivan Stevanović je sakupio 22 obrane, dok je najbolji kod Maks Strumice bio Alen Kulenović sa sedam golova, Blagojče Trajkoski zaustavio je šest lopti, a Vasko Tanev tri.

Momčad PPD Zagreba sigurna je bila u novom regionalnom susretu od prve minute. Nakon uvodnih 3:0, u petoj minuti prvi pogodak za goste postiže Alen Kulenović. Međutim, bezidejna je gostujuća momčad u napadu, ne pronalazi rješenja za svoje suparnike te uz brojne pogreške omogućuje svom suparniku da se odvoji na velikih 9:1. Sredinom prvoga poluvremena vrijeme je i za drugi gostujući pogodak kojeg, pak, postiže Stefan Čizmović, a Zagreb potom nastavlja s lakšim treningom na terenu uz promjenu obrane iz 6-0 u 5-1. Odlazi tako na 11:4 da bi do odmora osigurao vodstvo 19:6.

U nastavku Zagrebaši nastavljaju u istome ritmu, dok njihovi suparnici i dalje nemaju rješenja za Vujovićeve igrače te punih 13 minuta u drugome dijelu ne uspijevaju doći do pogotka. Tada je, pak, s linije sedam metara siguran Kulenović za sedmi gol Strumice u 43. minuti susreta, dok domaćin tada već broji njih 31. Zagrebov strateg u nastavku također daje priliku svim igračima, osim vratara Filipa Ivića s obzirom da se Stevanović pokazao itekako raspoloženim i sigurnim. Do samoga kraja bez promjene, Zagreb nastavlja u punoj snazi, odlazi na 37:7, dok na koncu upisuje pobjedu 42:13.