Cedevita i Zadar stigli do gostujućih pobjeda, Pullen izvukao Zagrepčane

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.11.2015.

Cedevita i Zadar uspješno su odradili gostujući posao u 11. kolu ABA lige. Zagrepčani su tijesno slavili u Valjevu rezultatom 81:79 dok je Zadar bio uspješan na gostovanju kod MZT-a i odnio pobjedu 72:60...

Cedevita nešto teže, no oba hrvatska predstavnika koja su bila u akciji ovog ponedjeljka, upisali su pobjedu. Zadar je u Skoplju loše krenuo, ali uspio je okrenuti susret u svoju korist i na kraju zasluženo slaviti. S druge strane Cedevita se mučila u Valjevu, no i ona je na kraju ubačajima Jacoba Pullena stigla do pobjede.

S povratnikom nakon ozljede Franom Pilepićem, Cedevita je u Valjevu imala tešku zadaću protiv motiviranog domaćina koji je htio pod svaku cijenu zaustaviti seriju pobjeda u kojoj se gosti nalaze.

U prvom poluvremenu većih odvajanja nije bilo i na odmor se otišlo s 37:36 za Zagrepčane i sve je mirisalo na neizvjestan dvoboj do posljednjih trenutaka.

Tako je i bilo. Domaćin je imao dobro razdoblje igre u završnici treće četvrtine kada je stigao do šest poena prednosti nakon trice Kutlešića, tu je prednost mogao i povećati, no srećom nije i u zadnju dionicu ušlo se s 59:55.

Tamo je Cedevita bila dugo u minusu, no na ulasku u zadnje četiri minute uspjela se pokrenuti. Serijom 10:0 preokrenula je rezultat i povela 77:73, tricama Kutlešića i Jošila Metalac je još jednom poveo, ali Pullen ubacuje važnu tricu za 80:79. U posljednjem napadu Jošilo i Bakić ne pogađaju, Pullen dodaje jedno slobodno bacanje za konačnih 81:79.

Miro Bilan kod Cedevite ubacio je 17 poena (7/13) uz osam skokova, a po 14 poena ubacili su Pullen (5/12) i Pilepić (5/6, trica 4/4). Kod Metalca Malešević je ubacio 20 poena (7/16) uz šest asistencija i pet skokova, Jošilo je dodao 17 poena (5/9, trica 5/8) uz osam skokova, a Tomislav Gabrić deset poena (3/4 za dva, 1/6 za tri) uz četiri skoka.

Zadrani su pak u Skoplju stigli do pobjede protiv MZT-a nakon očajnog ulaska u utakmicu i velikog zaostatka nakon prvih deset minuta. Uspjeli su se od toga oporaviti i u nastavku susreta izboriti pobjedu.

Počelo je vrlo loše za goste koji su u osmoj minuti gubili 19:4, no druga četvrtina donijela je potpuno drugačiju priču i preokret.

U završnici prvog poluvremena Zadar je odigrao svoje najbolje razdoblje u susretu, napravio je brzu seriju čak 15:1 i na poluvrijeme odnio vodstvo 35:28.

MZT je u trećoj dionici uspio odgovoriti i ponovno doći do vodstva 44:41, ali ponovno je završnica pripala Zadranima koji još jednom rade preokret i u zadnju dionicu ulaze s 52:46.

Tamo su uspješno zadržali vodstvo, domaćin je do sredine četvrtine ušao u veliki minus 65:50 i priči je bio kraj. Završilo je s glatkih 72:60 za goste.

U zadarskim redovima Glenn Cosey ubacio je 19 poena (6/11) uz pet skokova, po 13 poena dodali su Filip Kraljević (6/10,. sedam skokova) i Ivan Ramljak (6/12), a Ante Delaš ubacio je 11 poena (4/11). Kod MZT-a po 15 poena upisali su Đorđe Drenovac (7/16, šest skokova) i Damjan Stojanovski (5/9).