Ivan Detelić • subota, 05.12.2015.

U sklopu 15. kola Bundeslige Bayern je upisao prvi bundesligaški poraz ove sezone izgubivši 3:1, Mainz uvjerljiv na gostovanju kod HSV-a, a Borussia Dortmund u zadnjim sekundama utakmice došla do pobjede nad Vukovima...

Bayernov potop u Mönchengladbachu

Borussia Mönchengladbach – Bayern München 3:1

Bavarci su u prvom poluvremenu imali inicijativu i kao i dosadašnjim utakmicama bili momčad s više prilika dok su domaćini kroz brzu tranziciju pokušavali doći do svojih prilika za pogodak. Ipak, mreže su u prvom poluvremenu mirovale i nije se dalo naslutiti kakav će biti razvoj događaja u drugom dijelu susreta.

Borussija je povela u 54. minuti utakmice. Nakon polukontre po lijevoj strani i kombinacije kratkih dodavanja, akciju za pogodak udarcem unutar kaznenog prostora unutarnjim dijelom kopačke u daljnji kut završio je Oscar Wendt. Bayern se potom potpuno otvorio što je Borussija brzo iskoristila i u razmaku od dvije minute potvrdila pobjedu.
Prvo je u 66. minuti, nakon nastavka akcije poslije udarca iz kuta i ubačaja s lijeve strane i prebacivanja glavom Nicole Vedija, pogodak iz voleja postigao Lars Stindl (Bayernovi igrači u ovoj situaciju su se pozivali na zaleđe, kojeg nije bilo), da bi već u 68. minuti domaćin potvrdio pobjedu pogotkom Fabiana Johnsona koji je pobjegao gostujućoj obrani i poentirao. Treba napomenuti kako je Neuer u ovoj situaciji mogao i bolje reagirati.

Gosti su svoj prvi bundesligaški poraz ublažili u 81. minuti kada je povratnik u momčad Franck Ribery pokrenuo akciju na lijevoj strani i nakon kombinacije sa suigračima poslao loptu u mrežu odmjerenim udarcem.

Augsburg 'ukrao' tri boda domaćinu

FC Köln – Augsburg 0:1

Domaćin može žaliti za bodovima s obzirom na činjenicu da su bili ravnopravni suparnik na terenu, ali domaći igrači nisu uspjeli iskoristiti svoje šanse za što su u konačnici bili kažnjeni

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, da bi u 58. minuti Anthony Modeste promašio s bijele točke. Kazna je stigla samo šest minuta kasnije kada je jedini pogodak na utakmici postigao Raul Marcelo Bobadilla

Mainz uvjerljiv protiv HSV-a

Hamburger SV – Mainz 05 1:3

Mainz je poveo u 16 minuti preko Jaira koji je prvo poslao loptu za ubačaj, da bi mu se ona odbila dok je on još uvijek bio na travi i sjajno reagirao te s poda pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Početkom drugog dijela, odnosno u 51. minuti Jairo se još jednom upisao u strijelce, da bi pobjedu gostima osigurao Christian Clemens pogotkom u 76. minuti utakmice.

Poraz HSV-a ublažio je Johan Djourou pogotkom u sudačkoj nadoknadi vremena.

Ivo Iličević bio je u startnoj postavi domaćina i igrao je do 65. minute dok je Ivica Olić u igru ušao u 57. minuti utakmice.

Leverkusen s igračem manje nije upio doći do bodova

Hertha Berlin – Bayer Leverkusen 2:1

Hertha je povela već u sedmoj minuti utakmice. Nakon vrlo lijepe akcije domaćih igrača, Vladimir Darida postigao je pogodak udarcem unutar šesnaesterca. U 17. minuti utakmice činilo se kako bodovi sigurno ostaju u Berlinu nakon što je lijevi bočni Bayera, Sebastian Boenisch dobio izravni crveni karton. Ipak, gosti se nisu predavali i došli su do izjednačenja u 29. minuti kada je prvi topnik gostiju, Javier Hernandez ''Chicharito'' izbjegao zaleđe i smireno pogodio za 1:1.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je John Anthony Brooks kada je u 60. minuti bio najviši u skoku nakon udarca iz kuta i fino pogodio za pobjedu domaćina.

Hoffenheim izvukao bod

Ingolstadt – Hoffenheim 1:1

U utakmici između Ingolstadta i Hoffenheima nije bilo previše događaja u prvom poluvremenu koje je bilo rascjepkano brojnim prekršajima.

Sve bitno dogodilo se u drugom poluvremenu. Prvo je domaćin poveo u 66. minuti preko Rogera, da bi bod gostima donio Mark Uth pogotkom na samom kraju utakmice.

Borussia u šokantnoj završnici uzela sva tri boda

Wolfsburg – Borussia Dortmund 1:2

Borussija je u utakmicu krenula puno bolje i u prvih 15 minuta imala čak 7 pokušaja prema vratima i dominaciju posjeda lopte. Do zasluženog vodstva gosti su došli u 32. minuti kada je Reus, nakon velike pogreške domaćeg braniča, zaobišao vratara i poslao loptu u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu Wolfsburg kao da je bio neka druga momčad u odnosu na prvi dio. Domaći igrači imali su potpunu inicijativu i stvarali prilike za pogotke dok su gosti čekali svoju šansu iz kontri kako bi potvrdili pobjedu. U 89. minuti Schürrle je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i olako pao nakon minimalnog kontakta s Piszczekom. Sudac je pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio Ricardo Rodriguez.

I kada se činilo da će se bodovi podijeliti, Borussija je u trećoj minuti sudačke nadoknade došla do sva tri boda kada je nakon dobre akcije gostujućeg sastava s nekoliko dodavanja iz prve Kagawa poentirao s pet-šest metara.

• narada10806.12.2015. u 10:28
    uvijek isti recept (v. poraz protiv Reala u LP).Sa dominacijom koju imaju i koju svi naglašavaju 5 boda prednost su premalo. A žuto- crni stršljeni su napravili odlčan posao pobjedivši izravnog konkurenta za LP, i to još u gostima.