Ivan Detelić • subota, 12.12.2015.

U 18. kolu Ligue 1 Lille je na svom terenu s tri pogotka uzeo tri boda, Montpellier je preokrenuo s igračem više dok su čak tri utakmice završile rezultatom 1:1...

Podjela bodova, domaćin može žaliti i za sva tri boda

Reims - Nice 1:1

Gosti su poveli u šestoj minuti utakmice. Nakon ubačaja s lijeve strane Valere Germain je uputio udarac, pa iz odbijanca glavom pospremio loptu u mrežu. Reims je čak i nakon primljenog pogotka igru temeljio na prepuštanju inicijative protivniku i kroz brzu transformaciju tražio svoje šanse. Igrači Nice nisu bili pretjerano konkretni s loptom u nogama i često su griješili u predaji lopte.

Drugo poluvrijeme nagovijestilo je nešto aktivniju igru domaćih. Stvorili su nekoliko vrlo dobrih prilika za pogodak u pola sata igre u nastavku utakmice.
Nagrada za bolju igru stigla je u 78. minuti kada je Koziello igrao rukom u svom šesnaestercu, a najstrožu kaznu u pogodak pretvorio je Diego. Samo tri minute kasnije Jordan Siebatcheu mogao je domaćinima donijeti i sva tri boda, ali nije najbolje pucao.
U sudačkoj nadoknadi crveni karton dobio je domaći branič Aissa Mandi što nije imalo utjecaja na rezultat.

Lille lagano uz dva pogotka Bautheaca do tri boda

Lille - Lorient 3:0

Od početka susreta bilo je vidljivo da će ovo biti jednosmjerna utakmica. Lille je poveo u 28. minuti preko Erica Bautheaca koji je završio lijepu akciju pogotkom glavom na drugoj stativi nakon ubačaj s ruba šesnaesterca.

U drugom su se poluvremenu gosti otvorili što je domaćin brzo iskoristio i u 55. minuti Bautheac je nakon kontre i odbijanca poslije udarca Benzie postigao svoj drugi pogodak na utakmici.
Konačan rezultat postavio je Djibril Sidibe u 84. minuti nakon akcije koja je uslijedila poslije lošeg ispucavanja gostujućeg golmana.

Guingamp s igračem manje nije uspio sačuvati vodstvo

Montpellier - Guingamp 2:1

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima do isključenja. U 32. minuti Sloan Privat bio je najviši u skoku i pogodio iz teške situacije nakon ubačaja s desne strane. Na žalost malobrojnih gostujućih navijača, samo dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje, jer je Nicolas Benezet dobio drugi žuti karton.

U drugom su poluvremenu domaći krenuli po bodove, što im se isplatilo već u 54. minuti kada je pogodak za izjednačenje zabio Souleymane Camara na sličan način kako je njegova momčad i primila pogodak.

Do sva tri boda Montpellier je došao pogotkom u 62. minuti kada je Rodrigue Casimir Ninga možda bio i u zaleđu nakon dodavanja strijelca prvog pogotka Camare.

Kanarinci bolji, ali uzeli samo bod protiv predzadnje momčadi

Nantes - Toulouse 1:1

Nantes je u prvom poluvremenu imao inicijativu koji nije uspio okruniti vodstvom.
Sve bitno dogodilo se u drugom poluvremenu. Pogodak za vodstvo gostiju postigao je Aleksandar Pešić koji se sjajno snašao iskoristivši dugu loptu koju mu je uputio Akpa-Akpro.

Kanarinci su ipak uspjeli doći do boda četiri minute prije kraja utakmice kada je nakon ubačaja s lijeve strane glavom s peterca pogodio Emiliano Sala.

Utakmica puna promašaja

Troyes - SC Bastia 1:1

Bila je to poprilično ravnopravna utakmica u kojoj su igrači obje momčadi bili neprecizni u završnici.
Povela je Bastia iz kontre u 23. minuti, asistenciju je upisao Ayite, a dobro se snašao Fofana i unutarnjim dijelom kopačke poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu gosti su u nekoliko navrata mogli bolje završiti svoje akcije što ih je u konačnici koštalo pobjede. Pogodak za 1:1 bilo je djelo Jimmyja Cabota koji je prekrasnim volejem s 15-ak metara pogodio nakon kratke kombinacije poslije kornera.