Veszprem bolji od Zagreba u Varaždinu, Nexe uspješniji od Vojvodine

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.12.2015.

U srijedu su u pogonu bili rukometaši Nexea i PPD Zagreba i ostvarili su polovičan učinak. Nexe je bio uspješniji od Vojvodine s 32:27 dok je PPD Zagreb poražen od Veszprema 23:19...

Derbi između PPD Zagreba i Veszprema otišao je na stranu Mađara koji su samo potvrdili da imaju kvalitetniju i snažniju momčad protiv koje ovako oslabljeni Zagreb nije imao šanse.

Veselin Vujović već duže vrijeme ima velikih problema sa slaganjem postave, nedostaje mu poveći broj igrača i njegova momčad vrlo teško se može nositi s onim glavnim favoritima za osvajanje SEHA lige poput Veszprema ili Vardara.

Protiv Mađara odigrana je tvrda utakmica na mali broj golova, a završilo je 23:19 za goste koji su velikim dijelom susreta imali visoku prednost i nisu dopuštali Zagrebu da ozbiljnije zaprijeti.

U desetoj minuti Zagreb je posljednji put imao priključak. Bio je na 5:5 nakon čega Mađari podižu ritam igre i do odlaska na odmor dolaze do vrlo visokih 16:8.

Bilo je jasno da će preokret u ovom susretu biti nemoguća misija, no domaćin je u drugom dijelu zaigrao bolje, iskoristio je i malu opuštenost kod Mađara i uspio smanjiti zaostatak. U 57. minuti došao je na 22:19, ali bliže od toga nije mogao i Renato Sulić nakon toga zabio je za konačnih 23:19.

Najefikasniji kod Zagreba bio je Domagoj Pavlović s četiri pogotka, a kod Veszprema po pet su zabili Cristian Ugalde i Sulić. Filip Ivić na vratima domaćina upisao je osam obrana, a Mirko Alilović na drugoj strani obranu više.

Uspješniji su bili rukometaši Nexea koji su ugostili novosadsku Vojvodinu te odnijeli pobjedu 32:27. Našičani su tako upisali još jednu vrijednu pobjedu nakon što su u prošlom susretu u gostima bili bolji od Tatrana iz Prešova.

S Vojvođanima presudio je odličan ulazak domaćina u drugo poluvrijeme nakon čega se Novosađani nisu uspjeli vratiti. Prvi dio protekao je u izjednačenoj igri što pokazuje i 14:12 za Nexe na odmoru.

U drugo poluvrijeme Nexe ulazi koncentrirano i dobro, odlazi na 19:13 u samo pet minuta i poslije toga potpuno kontrolira situaciju na parketu.

Martin Juzbašić upisao je 13 obrana, a dobar posao u polju odradili su Marin Vegar sa sedam i Tibor Jurjević s pet golova. Kod Vojvodine Nikola Arsenić postigao je osam pogodaka.