Denis Drljepan-Mihoci • srijeda, 16.12.2015.

Nakon nekoliko iznenađenja u Talijanskom kupu, Juventus i Napoli nisu dopustili da ih zadesi sudbina Rome te su uvjerljivim pobjedama osigurali četvrtfinale Coppa Italije...

Napoli – Verona 3:0

Momčad Napolija slavila je s visokih 3:0 protiv Verone u Talijanskom kupu i tako osigurali ulazak u četvrtfinale Coppa Italije.

Domaćin je do prednosti stigao već u četvrtoj minuti. Gonzalo Higuain s lijeve strane ubacio je na peterac gdje se nalazi Omar El Kaddouri koji bez većih problema loptu posprema u mrežu.

Samo osam minuta kasnije Napoli je stigao i do drugog pogotka. Dries Mertens lako se je oslobodio svojih čuvara i udarcem iz kosa s 15 metara matira vratara gostiju Ferdinanda Coppolu.

U 74. minuti Marek Hamšik je iz kaznenog udarca pogodio stativu, a samo minutu kasnije El Kaddouri s desne strane ubacio je u šesnaesterac do Jose Callejona koji loptu od stative šalje u mrežu za konačan rezultat utakmice 3:0.

U četvrtfinalu Napoli već čeka Inter koji je jučer s 3:0 slavio protiv Cagliarija.

Juventus – Torino 4:0

U gradskom dvoboju Juventus je s visokih 4:0 slavio protiv Torina i tako se plasirao u četvrtfinale Talijanskog kupa.

Juventus je do prednosti stigao u 28. minuti. Alvaro Morata ubacio je u šesnaesterac do Simonea Zaze koji preciznim udarcem s desetak metara matira vratara gostiju Salvadora Ichaza.

Na početku drugog poluvremena Christian Molinaro dobio je drugi žuti karton te je Torino u nastavak susreta krenuo s igračem manje. Dvije minute kasnije Juventus je stigao do povećanja vodstva. Nakon duge akcije lopta je stigla do Zaze koji lažnjakom vara protivničkog igrača i loptu šalje pored vratara gostiju za svoj drugi pogodak na susretu.

Do trećeg pogotka Juventus je stigao u 73. minuti. Nakon akcije s lijeve strane lopta stiže do Paula Dybale koji lijepim udarcem s vrha šesnaesterca šalje loptu u mrežu. Devet minuta kasnije Juventus je stigao do konačnih 4:0, a autor sjajnog pogotka iz slobodnog udarca je Paul Pogba.

Juventus u četvrtfinalu čeka pobjednika susreta Lazio-Udinese koji je na rasporedu sutra u 16 sati.