RK Zagreb 30:20 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

PPD Zagreb proradio u drugom poluvremenu i odnio pobjedu protiv Borca

Branimir Korać • subota, 19.12.2015.

Rukometaši PPD Zagreba u susretu 15. kola ugostili su banjalučki Borac i upisali pobjedu 30:20. Plinari su opravdali status favorita, odnijeli su pobjedu koja je osigurana tek u drugom poluvremenu nakon slabih prvih 30 minuta...

Veselin Vujović nije mogao biti zadovoljan nakon prvog poluvremena dvoboja između Zagreba i Borca. Iako se od oslabljenog Zagreba očekivala glatka pobjeda, u prvom dijelu gosti su bili u najmanju ruku ravnopravna momčad, ničim se nije odavao dojam da je razlika u kvaliteti ipak prilična.

Razgovor u svlačionici očito je podignuo momčad i u drugih 60 minuta viđen je neki drugi Zagreb. Puno bolja reakcija, ozbiljniji pristup i pobjeda je upisana.

U 23. minuti imali su gosti vodstvo 12:8, no već tada se slika polako počela mijenjati, Zagreb je napravio seriju 7:1 i na odmor ipak otišao s vodstvom.

Tamo gdje je stao na kraju prvog dijela, Domagoj Pavlović nastavio je u drugom poluvremenu i predvodio je seriju Zagreba koja mu je napokon donijela odvajanje.

Kako je susret odmicao, prednost je sve više rasla te je u završnici dosegnula dvoznamenkastu.

U redovima Zagreba najistaknutiji bili su Ivan Stevanović s deset obrana te Domagoj Pavlović s pet golova. Kod gostiju po deset obrana imali su Tibor Ivanišević i Igor Čuprina, a sedam pogodaka postigao je Radoslav Antl.