Raspoloženi Dujšebaev, Lazarov i Marsenić odveli Vardar do nove pobjede

Simona Margetić • subota, 31.10.2015.

Momčad Raula Gonzaleza bila je uvjerljiva u susretu protiv banjalučkog Borca i upisala laku pobjedu u SEHA-Gazprom ligi. Maks Strumica je, pak, upisala novi poraz, ovog puta na gostovanju u Slovačkoj kod Tatran Prešova.

Nakon minimalnog poraza od Meškov Bresta u srijedu, Vardar je u subotu u devetom kolu regionalne lige slavio rezultatom 39:27. Prvih nekoliko minuta Borac je držao korak s Vardarom, no u 15. minuti domaćini su otišli na +4 kada je Luka Cindrić postavio 10:6.

Gosti iz Bosne nisu se ni snašli, a samo tri minute kasnije Danil Šiškarev zatresao je protivničku mrežu za 13:7. Rezultat je tada pokušao popraviti Branislav Obradović, no nedovoljno da se Borac približi jakom Vardaru pa su na predah otišli rezultatom 20:14.

Domaćini su i u nastavku bili vrlo raspoloženi, a predvođeni mladim Mijajlom Marsenićem i Alexom Dujšebaevim u posljednjoj su minuti došli do najveće prednosti u utakmici kada je na semaforu stajalo 39:26, no Stanko Stanković postavio je konačnih 39:27.

Marsenić i Filip Lazarov najviše su tresli mrežu Borca, svaki sedam puta, Luka Cindrić upisao je pet pogodaka, Blaženko Lacković jedan, a Strahinja Milić zaustavio je deset protivničkih lopti. Kod Borca je najefikasniji bio Obranović sa osam pogodaka, dok je vratarski duo Efendić- Ivanišević upisao osam obrana.

Bio je ovo dobar tjedan za Slovake u regionalnoj ligi. U srijedu su svladali Zagreb s iznenađujućih sedam golova razlike, a u subotu je pala i Maks Strumica. Prešov, predvođen Jakubom Hrstkom i Radoslavom Antlom, otišao je na 13:4 u 12. minuti.

Makedonci su do kraja poluvremena uspjeli još osam puta zatresti protivničku mrežu, no sjajan je bio Tatran Prešov i na predah otišao s 15 golova prednosti (27:12) da bi i u drugom dijelu nastavili u istom ritmu.

Domaćini su do 42. minute došli do 34 gola, a Maks Strumica bila je bez pogodaka do te iste minute, kada je nakon pogotka Viačeslava Sadovija, Pavle Atanasov postigao 13. pogodak za goste. Do kraja susreta momčad Rastislava Trtika otišla je na +26 pa je konačan rezultat na semaforu bio 44:18.

Junak Tatrana nakon ovog susreta sigurno je Antl sa 17 pogodaka, dok je Hrstka upisao deset. Vladimir Božić i Igor Čuprina zajedno su obranili 18 lopti. Kod Maks Strumice najuspješniji je bio Alen Kulenović sa šest pogodaka, a Blagojče Trajkoski i Vaso Dimitrov upisali su deset obrana.