Prešov 31:20 Vojvodina
Vojvodina

Tatran Prešov siguran protiv Vojvodine pred domaćim navijačima

Simona Margetić • četvrtak, 08.10.2015.

Tatran Prešov je pred domaćim navijačima bez ikakvih problema svladao momčad Vojvodine u devetom kolu SEHA-Gazprom lige. Slovaci su slavili s uvjerljivih 31:20 i upisali četvrtu pobjedu.

Nakon što su se poraženi vratili s gostovanja u Makedoniji kod Vardara, kada im je nedostajalo šest igrača, momčad Rastislava Trtika osigurala je nove bodove u regionalnoj ligi.

Gosti iz Novog Sada bili su im za petama prvih 18 minuta, no tada su domaćini preko Michala Kopče otišli na značajnih +4 (10:6). Nastavili su puniti protivničku mrežu pa su u 26. minuti otišli na šest golova prednosti (13:7) pogotkom Aleksandra Radčenka, a tu razliku sačuvali su do poluvremena (15:9).

Drugi dio susreta nije se puno razlikovao. Tatran Prešov nastavio je dominirati na poznatom terenu i stalno držao goste na pet ili više golova prednosti, a najveća prednost je ujedno bio i konačan rezultat. Jakub Hrstka postavio je 31:20.

Od domaćina su se u utakmici najviše istaknuli Aleksej Peskov i Vjačeslav Sadovij s po šest pogodaka, dok je Igor Čuprina obranio 18 lopti. Kod gostujuće ekipe najuspješniji je bio Dejan Pralica s četiri pogodaka, a dvojac Arsnić-Jandrić upisao je pet obrana.