SEHA liga, 9. kolo, 01.11.2015.
RK Zagreb
RK Zagreb 36:22 Spartak Vojput

Zagrebaši se vratili pobjedama, u Kutiji šibica uvjerljivo svladan Spartak Vojput

Zvonka Keliš • nedjelja, 01.11.2015.

Hrvatski prvak pred reprezentativnu se stanku vratio pobjedama. U Kutiji je šibica u sklopu devetog kola SEHA Gazprom lige ugostio momčad Spartak Vojputa koju je uvjerljivo svladao pred domaćim navijačima te tako osigurao nove regionalne bodove.

PPD Zagreb - Spartak Vojput 36:22 (19:13)

9. kolo SEHA Gazprom lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 150
Suci: Brunovski/Čanda (Slovačka)

PPD Zagreb: Stevanović (14 obrana), Ivić (3 obrane); Mihić 6, Sabljić 1, Vujić 4, Stepančić 6, Kontrec 1, Šebetić 1, Raković 1, Horvat 5, Šušnja 4, Šandrk 1, T. Valčić, Obranović 1, Kovačević 2, Pavlović 3
Trener: Veselin Vujović

Spartak Vojput: Vukoslavović (1 obrana), Radulović (2 obrane), Stojanović (2 obrane); Kosović, Đekić 1, Perović 2, Knežević 2, Ljubojević , Galfi, Lojaničić 3, Distol 1, Županjac 5, Jelić, Basarić 2, Rakocija 4, Čupić 1
Trener: Branislav Zeljković

Sedmerci: PPD Zagreb: 2/2; Spartak Vojput: 5/7
Isključenja: PPD Zagreb: 8 min.; Spartak Vojput: 16 min.

Momčad PPD Zagreba u deveto je kolo SEHA Gazprom lige zakoračila kao peta momčad na ljestvici koja je u dosadašnjem dijelu sezone upisala pet regionalnih pobjeda te je pretrpjela jedan poraz. Spartak Vojput u Kutiju je šibica stigao kao sedmoplasirana momčad tablice s dva slavlja, jednim remijem i pet poraza. U Zagrebu je domaćin siguran bio od prve minute, nametnuo je svoj ritam te na kraju upisao uvjerljivo slavlje s 14 pogodaka razlike.

Trener PPD Zagreba Veselin Vujović među vratnice je poslao Filipa Ivića, dok su se na terenu našli još kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Stepančić, Domagoj Pavlović, Sandro Obranović, Leon Šušnja te Lovro Mihić.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Lovro Mihić i Luka Stepančić s po šest postignutih pogodaka, pet je dodao Zlatko Horvat, Ivan Stevanovićje sakupio 14 obrana, Filip Ivić tri, dok je najbolji kod Spartak Vojputa bio Bojan Županjac s pet golova, četiri je zabio Vukašin Rakocija, Dražen Stojanović i Radule Radulović zaustavili su svaki po dvije lopte, a Dušan Vukoslavović jednu.

Poveo je domaćin s uvodnih 2:0, no gosti uvodnih nešto više od deset minuta pružaju dobar otpor te dobro pušu za vrat svome suparniku. Isti se, međutim, u 13. minuti počinje odvaja te odlazi na 12:6 pred završnicu prvoga poluvremena. U narednim minutama Zagrebaši nastavljaju graditi i povećavati svoju prednost te se odvajaju na 17:10 da bi na odmor otišli s vodstvom 19:13.

Nastavak je donio uvodne pogotke Domagoja Pavlovića za Zagrebovih 21:13, a nedugo zatim mini serijom od pet pogodaka hrvatski prvak odlazi na 26:14. Nastavlja tako PPD Zagreb puniti gostujuću mrežu te do završnice dvoboja osigurava vodstvo 29:15. Do samoga kraja Zagrebaši čuvaju stečeno vodstvo, Spartak ne uspijeva pronaći rješenje za svog suparnika i na kraju biva poražen 22:36.