De Colo i Teodosić pobijedili Real; Barcelona i Olympiakos upisali pobjede

Nikola Raič • četvrtak, 07.01.2016.

CSKA sjajnom partijom De Cola i Teodosića svladao Real, Olympiakos ostvario važnu pobjedu na gostovanju kod Kutxe, a Barcelona je uvjerljivo slavila protiv Himkija…

CSKA – Real Madrid 95:81

U Moskvi je domaćin dočekao aktualne pobjednike Eurolige i upisao prvu pobjedu u drugom krugu natjecanja. Obje momčadi sada imaju po jednu pobjedu i poraz. CSKA je predvođena De Colom i Teodosićem upisala visoku, 95:81, pobjedu i još jednom pokazala kako je jedan od favorita natjecanja.

U prvom dijelu gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj je Real uspio parirati domaćinu, prije svega zahvaljujući sjajnoj seriji Dončića koji je ubacio tri trice nakon što je CSKA otišao na sedam razlike. No, to ipak nije bilo dovoljno jer gosti nisu imali rješenje za najbolji bekovski par Eurolige. CSKA na krilima De Cola i Teodosića radi razliku i odlazi na odmor s devet koševa prednosti.

U drugom dijelu kod gostiju je proradio Rivers ubacivši čak 12 poena u trećoj četvrtini, ali domaćini su ponovno imali spreman odgovor. Nekoliko puta spomenuti bekovski dvojac rješava utakmicu i mirno ju privodi kraju.

Kod domaćina je ponovno briljirao bekovski par De Colo – Teodosić. Francuz je ubacio 28 poena (12/18), a Srbin 23 (7/16) dok su obojica imala po sedam asistencija. Goste je u porazu predvodio K. C. Rivers s 23 poena (9/12).

Laboral Kutxa – Olympiakos 76:83

Olympiakos je pobjedom na teškom gostovanju ostao neporažen u drugom krugu. Domaćinima je presudilo napadački loše prvo poluvrijeme u kojemu su gosti napravili razliku koju su uspjeli sačuvat do kraja utakmice. Gosti su na kraju slavili sa 76:82.

Gosti iz Pireja su od samog početka zaigrali odličnu obranu i samo su u prvom dijelu prisilili domaćine na devet izgubljenih lopti. Olympiakos je i u napadačkoj fazi prikazao puno više od domaćina koji su upisali samo tri asistencije u prvih 20 minuta. Kada se sve zbroji, momčad Velimira Perasovića može biti zadovoljna s minus devet na poluvremenu.

Olympiakos odlično otvara i drugi dio utakmice. Radi seriju 12:4 i odlazi na velikih 17 razlike. Perasović konačno uspijeva probuditi svoju momčad koja se vraća u utakmicu serijom 11:0 te otvara vrata neizvjesnoj završnici. U posljednju četvrtinu domaćini ulaze sa zaostatkom od šest poena. U zadnjoj dionici Olympiakos radi seriju 6:0 na otvaranju i do kraja utakmice nisu ispustili svoju prednost.

Goste su do pobjede vodili Printezis s 15 poena (7/13) i Hunter sa 17 (5/8). Kod Kutxe Laboral se istaknuo Bourousis s 12 poena (1/3) i osam skokova, dok je Darko Planinić odigrao sedam minuta, ubacio 4 poena (1/3) te uhvatio pet skokova.

Barcelona – Himki 87:70

Nakon uvodnog poraza u Pireju, Barcelona se „ispucala“ na gostima iz Rusije. Himki je od prvog podbacivanja bio bez šanse u ovoj utakmici. Barcelona je u konačnici slavila s 87:70 te obje momčadi sada imaju omjer 1:1.

Barcelona je od samog početka nametnula ritam koji gosti jednostavno nisu mogli pratiti. Uz 56 posto šuta iz igre te pet ubačenih trica, ostavili su goste na samo 29 poena u prvom dijelu te otišli na odmor s čak 20 poena razlike. Do kraja utakmice Barcelona nije ispuštala kontrolu nad rezultatom te njezina pobjeda nije dolazila u pitanje.

Naš Ante Tomić je za 22 minute provedene na terenu ubacio 12 poena (6/109 i uhvatio četiri skoka. Najbolji u redovima Barcelone bili su Navarro s 14 (5/13) poena i četiri asistencije te Ribas koji je također ubacio 14 (5/9) uz šest skokova. Kod Himkija dobru partiju odigrao je Rice s 14 poena (6/16) i sedam asistencija.