Lokomotiv u dramatičnoj završnici bolji od Efesa

Nikola Raič • petak, 08.01.2016.

U prvoj večerašnjoj utakmici TOP 16 Eurolige Lokomotiv je pobijedio Anadolu Efes sa 78:77…

Lokomotiv je preokretom u posljednjoj četvrtini ostvario pobjedu protiv Efesa te sada ima skor 2:0, nakon što je u prvom kolu svladao Cedevitu.

Dobru utakmicu smo gledali od samog početka u Rusiji. Ipak, sredinom prve četvrtine ona je krenula loše po domaćine. Efes radi seriju 15:5 kojom zatvara četvrtinu te stvara prvu konkretniju razliku na utakmicu. Do kraja poluvremena Efes je sačuvao vodstvo i na temelju 54% šuta iz igre odlazi na odmor sa šest koševa prednosti. Vodstvo Efesa moglo je biti i veće da nije bilo raspoloženog Randolpha koji je ubacio 10 poena te četiri „ekstra“ napada koje su domaćini zaslužili skokovima u napadu.

Početkom drugog dijela Lokomotiv se u potpunosti vraća u utakmicu, ali Efes ipak stvara malu zalihu za završnicu. U trećoj četvrtini smo vidjeli mali broj koševa, momčadi su kombinirano ubacile samo 32 poena. U posljednjoj dionici susreta gledali smo pravu dramu. Lokomotiv je nadoknadio zaostatak od šest poena i u posljednju minutu momčadi ulaze potpuno izjednačene.

Lokomotiv preko slobodnih bacanja Drapera odlazi na plus dva, Heurtel na isti način vraća utakmicu u egal. Broekhoff tricom osigurava važnu prednost domaćinu. Heurtel je ponovno siguran s linije slobodnih bacanja, za razliku od Drapera koji s dva promašaja daje Efesu šansu za pobjedu u zadnjem napadu. Ipak, domaćin je preživio, Brown je promašio tricu za pobjedu.

Domaćine su predvodili Randolph sa 16 poena (6/13) i devet skokova te Delaney s 25 ubačenih poena (6/11) i pet asistencija. Draper je završio utakmicu s dva poena (0/1), četiri skoka i dvije asistencije. Kod Efesa se istaknuo Brown s 15 poena (5/10) i 11 skokova, a Šarić je za 15 minuta na parketu zabio dva poena (1/6) i uhvatio tri skoka.