Mirjana Lučić-Baroni i Donna Vekić poražene već na startu Australian Opena

Branimir Korać • utorak, 19.01.2016.

Od brojne hrvatske ekspedicije u glavnom turniru Australian Opena ostali su samo Marin Čilić u muškoj i Ana Konjuh u ženskoj konkurenciji. Noćas su poraze upisale Mirjana Lučić-Baroni i Donna Vekić...

Mirjana Lučić-Baroni i Donna Vekić poražene su u prvom kolu Australian Opena. Obje su u prvom kolu imale za protivnice igračice koje mogu svladati, međutim nisu u tome uspjele.

Bliža pobjedi bila je Lučić-Baroni koja je igrala protiv Kirsten Flipkens i upisala tijesan poraz u tri seta. Meč je potrajao više od dva sata, Lučić-Baroni uzela je prvi set, ali u nastavku je Flipkens stigla do preokreta.

Bio je to dosta sličan dvoboj onom njihovom prošlom u Quebecu gdje su i tijek meča i rasplet bili gotovo identični.

Prvi set osvojila je Lučić-Baroni sa 7:5 nakon što se Flipkens vratila iz minusa 5:1, a drugi set otišao je na stranu Belgijke. Nakon 2:2 Flipkens je nanizala četiri gema i bez problema izborila treći set.

Tamo je Lučić-Baroni u dva navrata imala break prednosti, kod 5:4 je i servirala za meč, ali od početka tog desetog gema uhvatila je do kraja meča samo jedan poen i Flipkens prolazi dalje.

Čak 14 dvostrukih servis pogrešaka i 64 neprisiljene pogreške u odnosu na 23 protivničke, presudili su pobjednika.

Flipkens u drugom kolu igra protiv Garbine Muguruze.

Donna Vekić nije imala šanse protiv japanske kvalifikantice Naomi Osake. 18-godišnja Japanka lakoćom je uzela prvi set da bi se u drugom vratila iz ranog zaostatka i nakon 2:2 više nije izgubila nijedan gem.

Osaki drugo kolo donosi Elinu Svitolinu.