Josip Piršljin • srijeda, 20.01.2016.

Kompletirano je 3. kolo u engleskom FA kupu utakmicama na stadionu King Power i Anfieldu. Tottenham je kao gost bio bolji od Leicestera, dok je Liverpool uspio pobijediti člana League Two.

Treći put u 10 dana sastali su se Leicester City i Tottenham. U prvoj utakmici trećeg kola FA kupa dvoboj je završio neriješeno 2:2, te se moralo ponovno igrati, a u međuvremenu su se momčadi susrele i u prvenstvu gdje je Leicester slavio na White Hart Laneu 1:0. No, Spursi su se osvetili.

Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan Tottenhamu da izbaci Leicester iz FA kupa i plasira se u četvrto kolo. Ranieri je počeo bez Mahreza, Okazakija, Albrightona i Vardyja, no posljednju trojicu je ipak ubacio u igru u drugom poluvremenu, ali bez učinka. Andrej Kramarić nije konkurirao, u posljednjim je dogovorima za prelazak u Hoffenheim.

U 39. minuti gosti iz Londona došli su do vodstva kada je na asistenciju Carrolla precizan bio Heung-Min Son, a nogometaš iz Južne Koreje potom je sredinom nastavka bio asistent Chadliju. Belgijac je zabio za 2:0 što se održalo do kraja susreta i Tottenham je iz drugog pokušaja prošao dalje u Kupu.

Ponovljenu utakmicu odigrali su i nogometaši Liverpoola i Exeter Cityja. Prije gotovo dva tjedna četvrtoligaš se uspio "othrvati" sastavu Jürgena Kloppa i remizirati 2:2, no sada je na Anfieldu domaćin slavio 3:0. Dejan Lovren nije bio u zapisniku za ovaj dvoboj.

U desetoj minuti Redse je u prednost doveo Allen kojem je asistirao Smith, a rezultat 1:0 održao se skroz do 74. minute. Tada je utakmicu "prelomio" Ojo pogotkom za dvostruku prednost Liverpoola, a sve nade Exetera da može do čuda uništio je Joao Carlos u 82. minuti kada je postavio konačnih 3:0.