Unicaja bez plasmana u Kup kralja, Popovićeva trica odvela Fuenlabradu na završni turnir

Branimir Korać • nedjelja, 24.01.2016.

17. kolo Lige Endese donijelo je i konačnu odluku o sudionicima Kupa kralja. Uz domaćina Obradoiro još sedam momčadi plasiralo se na turnir, a među njima neće biti Unicaje...

Derbi u Barceloni nije odlučivao o plasmanu u Kup kralja, ali obje momčadi tražile su pobjedu. Barcelona kao domaćin ne smije si dopustiti poraze na svom parketu, a opet Valencia je tražila pobjedu s kojom bi završila nastup u ovom dijelu sezone sa stopostotnim učinkom.

U konačnici gosti su slavili u produžetku 94:91 nakon što su se vratili iz dvoznamenkastog zaostatka tijekom susreta. Valencia je pitanje pobjednika mogla riješiti i u regularnom dijelu, vodila je 15 sekundi prije kraja 81:76, Alex Abrines s tri slobodna bacanja smanjio je zaostatak da bi odmah nakon toga uslijedio brzi prekršaj na Rafi Martinezu. On je ubacio tek jedno bacanje, a Tomaš Satoransky u posljednjim trenucima pogađa tricu za produžetak gdje su ipak uspjeli dovršiti posao.

Kod Valencije Bojan Dubljević ubacio je 16 poena (6/7 za dva, 0/3 za tri) uz šest skokova, a Fernando San Emeterio ubacio je 14 poena (3/7 za dva, 1/2 za tri) uz sedam skokova. Kod Barcelone po 17 poena upisali su Justin Doellman (6/9 za dva, 1/4 za tri, pet skokova) i Satoransky (1/5 za dva, 4/5 za tri, 12 asistencija). Ante Tomić za 19 minuta ubacio je osam poena (3/7 za dva) uz šest skokova.

Perasovićeva Laboral Kutxa učvrstila je treću poziciju domaćom pobjedom protiv Morabanc Andorre. Nezaustavljiv je bio Ioannis Bourousis koji je odradio tek 22 minute, ali za to vrijeme stvorio je velike probleme Andorri.

Susret je završio s učinkom od 26 poena (7/8 za dva, 2/2 za tri), sedam skokova i šest asistencija, Darius Adams dodao je 17 poena (3/6 za dva, 3/6 za tri). Darko Planinić za 11 minuta ubacio je dva poena (0/1 za dva). Kod gostiju makedonski reprezentativac Vojdan Stojanovski ubacio je 22 poena (7/11 za dva, 2/3 za tri).

Unicaja je za ulazak u prvih sedam morala u gostima svladati Real Madrid što se pokazalo preteškim zadatkom. Madriđani su slavili 85:80, a pobjedu su osigurali u samoj završnici nakon što je Unicaja propustila napad za poravnanje.

Jaycee Carroll bio je najefikasniji s 19 poena (3/7 za dva, 4/9 za tri), a kod Unicaje samo dvojica dvoznamenkastih i to s po deset poena Jamar Smith i Fran Vazquez.

Marko Popović ubacio je tricu 30 sekundi prije kraja susreta u Zaragozi i tako donio pobjedu Fuenlabradi rezultatom 80:79 čime je momčad iz Madrida kao posljednja uhvatila vlak za Kup kralja.

Popović je svojim dolaskom podignuo Fuenlabradu i iz utakmice u utakmicu je među ključnim pojedincima, a protiv Zaragoze ubacio je 15 poena (1/1 za dva, 4/10 za tri). Josip Sobin za 14 minuta ubacio je četiri poena (2/8 za dva) uz šest skokova.

U susretu momčadi koje neće sudjelovati na turniru Kupa kralja, Joventut je u gostima bio bolji od Gipuzkoe uz deset poena (3/5 za dva, 1/6 za tri) i devet skokova Gorana Sutona, a na drugoj strani Zoran Vrkić upisao je šest poena (2/4 za dva, 0/1 za tri) i šest skokova.

Tenerife - Murcia 70:69

Parovi četvrtfinala Kupa kralja (18.-22. veljače) bit će poznati nakon ždrijeba u ponedjeljak, a kao nositelji u ždrijebu su Valencia, Barcelona, Laboral Kutxa i Real Madrid koji će igrati protiv Gran Canarije, Bilbaa, Fuenlabrade i Obradoira.

• Obrisan korisnik08.02.2016. u 15:29