Euro 2016. - Skupina 1, 3. kolo, 27.01.2016, 16:00 h
Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija 29:30 Bjelorusija

Oslabljena Bjelorusija na krilima Puhouskog svladala Makedoniju

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.01.2016.

Ozljedama i bolešću nagrižena Bjelorusija u trećem kolu skupine 1 upisala je 30:29 pobjedu nad Makedonijom...

Makedonija - Bjelorusija 29:30 (13:14)

Skupina 1, treće kolo

Makedonija: Ristovski (16 obrana), Manaskov 4, Stoilov 2, K. Lazarov 10, Markoski 1, Mojsovski 2, Pribak 3, Georgievski 3, Ojleski 2, Peševski 2

Bjelorusija: Saldatsenka (16 obrana), Kuleš 5, Hadkevič 4, Puhouski 11, Jurinok 5, Baranau 3, Karalek 2

Na prvi pogodak u dvoboju dvije momčadi bez ikakvih izgleda za plasman u polufinale čekalo se gotovo pune tri minute, a tada se u listu strijelaca upisao Andrei Jurinok. I ostatak prvog poluvremena protekao je u igri sporijeg tempa, s podjednako raspoloženim pucačima, ali i vratarima.

Prvi su priliku da se odvoje na više od dva pogotka prednosti imali Bjelorusi, a u tim ih je uvodnim minutama prvog dijela s tri pogotka predvodio Puhouski. Umjesto povećanja prednosti u 13. minuti Ojleski pogađa iza Saldatsenka za 5:5.

Sve do odlaska na odmor obje su vrste držale minimalnu prednosti, Bjelorusija i +2, dok se među vratnicama s nekoliko nanizanih obrana, a u odnosu na protivničkog vratara, probudio Ristovski. Posebno nepovezana bila je igra u periodu od 21. do 24. minute kada se na obje polovice terena zaredalo s brojnim neforsiranim pogreškama i promašajima.

Ono što joj nije pošlo za rukom tijekom prve polovice susreta Bjelorusija, koja je zaigrala bez ozlijeđenog Rutenke i bolesnih Brouke i Šiloviča, uspjela je realizirati u četvrtoj minuti kada je za 16:13 pogodio Jurinok.

Nakon njega iza makedonskog su vratara pogađali i Puhouski te Hadkevič, dok su izabranici Ivice Obrvana na prvi pogodak čekali do 36. minute. Pogodio je tada Kiril Lazarov za smanjenje na 14:18, a nakon što je Bjelorusija stigla do šest razlike hrvatski je stručnjak zatražio minutu odmora, a zatim na teren poslao Manaskova i Georgievskog koji su zajedno s Lazarovim u pet minuta postigli jednako toliko pogodaka.

Ništa se značajnije nije dogodilo u makedonsku korist jer je na drugoj strani "divljao" Puhouski koji je 15 minuta prije kraja zabio i svoj 10 gol. Tadašnjih pet razlike gotovo se u potpunosti istopilo u idućih sedam minuta te je Georgievski nepogrešiv za 25:26.

Iako je Makedonija akciju kasnije izjednačila, presudne su bile dvije obrane Saldatsenka Lazarovu na jedan razlike, u 58., odnosno 59. minuti.