Ferencvaros nadigrao Hajduk u prvom susretu Splićana u Turskoj

Branimir Korać • petak, 29.01.2016.

Nogometaši Hajduka odigrali su prvu pripremnu utakmicu u Turskoj. Protivnik je bio mađarski Ferencvaros koji je glatko slavio s 4:2 iskoristivši izostanak nekolicine igrača kod Splićana...

Vodeća momčad mađarskog prvenstva u Beleku je svladala Hajduk s 4:2. Iako su Splićani poveli, već na polovici prvog dijela bili su u zaostatku da bi u drugom poluvremenu doživjeli potop.

Od prve minute u ovom susretu zaigrali su Stipica, Juranović, Milović, Bilyi, Milić, Jefferson, Maloku, Balić, Sušić, Tudor, Bencun, a vodeći pogodak za Hajduk postigao je Jefferson u 12. minuti kada je iskoristio veliku pogrešku mađarskog vratara i poslao loptu u nebranjenu mrežu s više od 25 metara.

Manje od 15 minuta trebalo je Mađarima da dođu do preokreta. Prvo je Rado kaznio pogrešku Juranovića i poravnao na 1:1, a onda je Varga donio Ferencvarosu preokret.

U drugom poluvremenu ništa posebno nije se događalo do zadnjih 15 minuta, a mir na travnjaku poremetili su Mađari u 77. minuti. Tada je Gera povisio na 3:1, odmah iza njega Busai postiže četvrti gol da bi Hajduk u 83. minuti smanjio na konačnih 4:2 pogotkom Venezuelanca Arteage s 11 metara.

Damir Burić u drugom poluvremenu dao je priliku i Grbiću, Nižiću, Pejiću, Roguljiću, Bašiću, Arteagi i Prskalu.