Euro 2016. - Završnica, za 3. mjesto, 31.01.2016, 15:00 h
Hrvatska 31:24 Norveška
Norveška

Hrvatska se vraća kući s brončanim odličjem, Stevanović i Horvat povukli u drugom dijelu!

Branimir Korać • nedjelja, 31.01.2016.

Hrvatska završava s nastupom na Europskom prvenstvu s odličjem oko vrata! Norveška nije mogla ponoviti ono što je napravila u skupini i Hrvatska slavi s 31:24!

HRVATSKA - NORVEŠKA 31:24 (15:11)

Hrvatska: Mirko Alilović, Ivan Stevanović (14 obrana), Manuel Štrlek 4, Antonijo Kovačević, Ivan Čupić, Zlatko Horvat 8, Ilija Brozović, Marino Marić 4, Marko Kopljar 1, Domagoj Duvnjak 6, Igor Karačić 2, Luka Cindrić, Marko Mamić 1, Ivan Slišković 3, Jakov Gojun, Luka Šebetić, Krešimir Kozina 2.

Norveška: Ole Erevik (16 obrana), Espen Christensen, Torbjorn Bergerud, Magnus Gullerud, Bjarte Myrhol 3, Petter Overby, Joakim Hykkerud 3, Magnus Jondal 3, Andre Lindboe, Espen Lie Hansen 3, Erlend Mamelund, Christian O'Sullivan, Sander Sagosen 5, Kent Robin Tonnesen 1, Harald Reinkind 2, Kristian Bjornsen 4, Thomas Kristensen.

Svaka čast Norvežanima, pokazali su da imaju dobru reprezentaciju, ali Hrvatska je potvrdila da je bolja bez obzira na onaj poraz u skupini! Hrvatska je odigrala vrlo dobru utakmicu u susretu za treće mjesto, još jednom se pokazalo koliko znače obrane vratara i još je nejasnije zbog čega je nakon sjajne predstave protiv Poljske Ivan Stevanović u polufinalu ostao na klupi.

Ovaj put krenuo je od početka, branio odlično najvećim dijelom susreta i igrao ključnu ulogu u bijegu u drugom poluvremenu nakon što su se Norvežani uspjeli vratiti iz zaostatka.

U konačnici medalja je tu, odigrana je odlična utakmica protiv neugodne Norveške koja je imala na vratima Erevika, također vrlo raspoloženog, ali nije imala rješenje na drugoj strani.

Bilo je trenutaka kada napad nije funkcionirao najbolje, mučili su se naši igrači protiv u tim dijelovima drugog poluvremena odlične norveške obrane, ali kada je procurilo, nije bilo spasa. Hrvatska se potpuno odvojila i bilo je samo pitanje s kolikim rezultatom će slaviti.

Susret je počeo dosta izjednačeno, dugo se igralo gol za gol, a onda je Hrvatska napravila seriju 5:0, odvojila se na 11:6 i stavila Norvežane u tešku poziciju.

Do odlaska na odmor nije bilo većih problema u održavanju prednosti te se u drugo poluvrijeme ušlo s hrvatskim vodstvom 15:11.

No ulazak u drugi dio nije bio dobar. Norveška je zaigrala puno bolje, posebno u obrani i uspjela se vratiti u utakmicu. Poravnali su Norvežani na 17:17, izdržali neko vrijeme u egalu, ali onda je Hrvatska ponovno krenula.

Nekoliko obrana Stevanovića, golovi Sliškovića, Horvata i Duvnjaka i Hrvatska je odjurila na nedostižnu prednost.

Već pet minuta prije kraja susreta sve je bilo jasno i započelo je veliko hrvatsko slavlje!

Kronologija

KRAJ! HRVATSKA IMA BRONČANO ODLIČJE!

31:24 Duvnjak, zadnja minuta!

30:24 Reinkind.

30:23 Horvat sa sedam metara!

29:23 Tek sada prvi gol Reinkinda.

29:22 Zlatko Horvat! Čeka se kraj, još tri minute.

28:22 Sagosen.

28:21 Horvat sa sedam metara, Hrvatska ima odličje!

22:20 Kozina iz kontre!

Erevik brani sedmerac pa odbijanac Štrleku.

21:20 Hykkerud.

15 minuta do kraja.

21:19 Štrlek iz sedmerca.

20:19 Jondal.

20:18 Odlična obrana Norveške, ali Duvnjak!

19:18 Sagosen.

19:17 Duvnjak!

Šebetić dvije minute, Stevanović skida zicer Tonnesenu!

18:17 Horvat!

Slišković vratnica, ali isključenje Overby.

17:17 Izgubljena lopta Sliškovića, kontra Bjornsena i Norveška je u utakmici.

17:16 Erevik briljira na drugoj strani pa Bjornsen zabija.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena, Hrvatska ima lijepo vodstvo!

12:8 Marić na dodavanje Cindrića.

Stevanović skida zicer i priječi dolazak Norveške na minus dva!

11:8 Izgubljena lopta i kontra Bjornsena.

11:7 Tonnesen.

11:6 Štrlek iz kontre! Norvežani dosta griješe.

Stevanović brani i Tonnesenu.

10:6 Kozina, nakon obrane Erevika, iz odbijanca zabija!

Hansen daleko pokraj gola.

9:6 Sjajno se Marić oslobodio pa još i Horvat iz kontre!

7:6 Marić iz kontre pa Stevanović skida s krila.

Horvat promašuje sedmerac, lopta ide pokraj gola.

6:6 I dalje je sve u egalu, Jondal s krila.

6:5 Štrlek.

5:5 Kopljar.

4:5 Kopljar gubi loptu, Hansen iz kontre.

4:4 Hansen.

4:3 Duvnjak pod prekršajem.

3:3 Hansen sam na crti.

Stevanović je dočekao Sagosena, ali i Erevik brani Kopljaru.

3:2 Štrlek s crte.

2:2 Duvnjak, Norvežani ne realiziraju napad, lopta za Hrvatsku.

1:2 Bjornsen s krila.

Probijanje Mamića, lopta Norveškoj.

1:1 Sagosen.

Dvije minute za Gojuna.

1:0 Marko Mamić.

Na golu je Stevanović koji odmah bilježi obranu.

Počeo je susret u Krakowu.

Euro 2016. - Završnica

za 3. mjesto

Hrvatska31:24Norveška

• narada10801.02.2016. u 10:19
    Ja na to kažem: Stevie i Ivi! Jer sad da ne nagradiš Stevanovića za bitan doprinos ovoj medalji, to je kao da si mu ubio karijeru. Ali opet, pred idućeg natjecanja treba izabrati oni koju su u najboljoj formi, bili to Pešić, Šego ili neki treći.
    narada108
  • Obrisan korisnik01.02.2016. u 10:04
    A valjda je sad konačno red da Šego dobije priliku pokazati zašto je godinama jedan od, ako ne i najbolji HR golman.Neće biti Alilovića da uvjetuje tko će mu biti rezerva.
  • Hrvoje199031.01.2016. u 21:30
    Bravo dečki! Baš neku dobru grupu imamo, normalni momci, odlična klapa, prizeman izbornik, igraju pošteno do kraja muški... Baš san zadovoljan s ovon ekipon i ovin rezultaton, samo mi ža polufinala al šta je tu je
    Hrvoje1990
  • jungle31.01.2016. u 21:25
    svaka čast, svima igračima i trenerima bez iznimki :)
    jungle
  • Ljuke31.01.2016. u 19:54
    Predivno, bravo decki! Ali ne mogu se oteti dojmu da nije bilo nekih odluka i nekih ljudi, imali bi par sjajnijih medalja umjesto bronci i drvenih medalja...