Euro 2016. - Završnica, finale, 31.01.2016, 17:30 h
Njemačka 24:17 Španjolska
Španjolska

Njemačka pregazila potpuno bezidejnu Španjolsku i uzela naslov prvaka Europe!

Branimir Korać • nedjelja, 31.01.2016.

Fantastična reprezentacija Njemačke odnijela je svoj drugi naslov prvaka Europe! Pregazila je u finalu favoriziranu Španjolsku koja ostaje u čekaonici za prvu titulu!

NJEMAČKA - ŠPANJOLSKA 24:17 (10:6)

Njemačka: Carsten Lichtlein, Andreas Wolff (17 obrana), Johannes Sellin 1, Finn Lemke, Tobias Reichmann 3, Fabian Wiede, Hendrik Pekeler 2, Martin Strobel 1, Erik Schmidt 1, Steffen Fath 3, Kai Hafner 7, Rune Dahmke 4, Julius Kuhn 1, Simon Ernst, Niclas Pieczkowski, Jannik Kohlbacher 1.

Španjolska: Arpad Šterbik (13 obrana), Gonzalo Perez de Vargas, Eduardo Gurbindo, Jorge Maqueda, Victor Tomas 4, Raul Entrerrios 5, Julen Aguinagalde, Cristian Ugalde 1, Joan Canellas 1, Viran Morros, Antonio Garcia 2, Rafael Baena, Valero Rivera 1, Gedeon Guardiola, Juan del Arco, Alex Dujšebaev 3.

Nakon svih silnih problema s ozljedama i dolaska u Poljsku praktički bez cijele sedmorke, Njemačka je napravila čudo. I tijekom Prvenstva ostala je bez važnih karika Weinholda i Dissingera, ali pokazala je nevjerojatno srce, veliku borbenost i što je najvažnije kvalitetu. U finalu je potpuno razbila favorizirane Španjolce u susretu koji od njegovog početka nije bio neizvjestan.

Španjolska je odigrala jako loše, vrlo sporo i bez ikakve ideje kako probiti njemačku obranu. Nikakvog rješenja nije bilo, šut izvana bio je nepostojeći, uporno se pokušavalo preko crte, ali njemačka obrana vrhunski je zaustavljala sve pokušaje.

Ono što nije zaustavila obrana, zaustavio je fantastični Andreas Wolff, najbolji vratar Prvenstva koji nije pokleknuo pod pritiskom finala i pokazao je da uz Heinevettera Njemačka ima još jednog vratara za sam svjetski vrh.

Zasluženost njemačke pobjede je potpuna. Igrali su Nijemci puno hrabrije, nisu bili spori i ziheraši kao Španjolci, pogađali su sa svih pozicija i učinili su finale posve izvjesnim.

Od početka susreta utakmica je išla samo u jednom smjeru. Njemačka je pobjegla na 5:1, Španjolska u napadu nije imala baš nikakvo rješenje i do prvog gola iz igre stigla je tek u 12. minuti kada je Entrerrios zabio iz polukontre za 5:2.

Tek na polovici prvog poluvremena Španjolska je uspjela postići pogodak na postavljenu obranu za smanjenje na 7:3, no do kraja prvog dijela nije uspjela značajnije smanjiti zaostatak. Na odmor se otišlo s 10:6 za Njemačku, a Španjolska je mogla biti i zadovoljna takvim ishodom s obzirom da je situacija mogla biti i ružnija da Arpad Šterbik nije bio raspoložen u prvih 30 minuta.

Ništa se nije promijenilo niti u drugom dijelu, kako je vrijeme odmicalo, bilo je sve jasnije da će Njemačka upisati pobjedu i tek kada je postalo jasno da će Njemačka uzeti svoju drugu titulu prvaka Europe, Španjolska je nešto lakše dolazila do golova.

Nevjerojatno Prvenstvo zaključeno je na nevjerojatan način. Ozljedama osakaćena Njemačka odnijela je titulu prvaka Europe na impresivan način, gaženjem favorizirane Španjolske koja je pet minuta prije kraja zaostajala devet razlike i imala tek 13 golova na kontu.

Raul Entrerrios MVP Prvenstva? Nakon ovog finala itekako bi se dalo raspravljati o tome. Mi se nećemo složiti.

Kronologija

NJEMAČKA ODNOSI NASLOV PRVAKA EUROPE! ZASLUŽENO!

24:17 Entrerrios.

Lemke isključenje.

24:16 Reichmann, minuta i pol do kraja.

23:16 Garcia.

23:15 Hafner.

Briljira Wolff i dalje, skida dva zicera Španjolcima.

22:15 Ugalde.

22:14 Entrerrios.

Dvije minute za Pekelera.

22:13 Fath! 55. minuta, devet razlike, 13 golova Španjolske. Nevjerojatno.

21:13 Dahmke!

20:13 Pekeler, Španjolska potpuno pada i u obrani.

19:13 Dujšebaev.

19:12 Johannes Sellin.

Dvije minute za Entrerriosa i sedmerac za Njemačku.

18:12 Tomas.

18:11 Šesti gol Hafnera!

17:11 Entrerrios.

Dvije minute Sellin.

17:10 Polovica drugog dijela, Fath za plus sedam.

16:10 Tomas sa sedam metara.

16:9 Sjajno igra Hafner.

Opet Wolff, zaustavlja Baenu s crte,

15:9 Četvrti gol Hafnera.

14:9 Tomas iz sedmerca.

40 minuta i samo osam golova Španjolske.

Još jedan sedmerac i ne zabija niti Canellas!

Wolff brani sedmerac Riveri!

14:8 Schmidt!

13:8 Garcia iz kontre.

Wolff zaustavlja Tomasa.

13:7 Dahmke s krila.

12:7 Ispao je njemački igrač, otvoren prostor za Tomasa koji zabija.

12:6 Sjajan je i Wolff pa zabija Pekeler.

Šterbik brani sedmerac Reichmannu.

Garcia u Wolffa.

11:6 Reichmann.

Počelo je drugo poluvrijeme.

10:6 Kuhn od bloka na samom kraju prvog poluvremena.

9:6 Raul Entrerrios.

9:5 Strobel, pobjegla je lopta Šterbiku. I drugo isključenje Guardiole.

Isključenje i za Pekelera. No sjajno Wolff skida s krila!

8:5 Dujšebaev.

Reichmann ne zabija sedmerac.

Isključenje Morrosa.

Fanatična borbenost Njemačke, Španjolska troma, spora i zasad zasluženo gubi. Šterbik je zaslužan što prednost nije i veća.

8:4 Fath pa Wolff skida zicer Tomasu.

Isključenje Kohlbachera. Već četvrto za Njemačku, a tek je 20. minuta.

Šterbik brani pokušaj Wiedea.

7:4 Hafneru nije priznat gol iz kontre zbog prijestupa, na drugoj strani smanjuje Canellas.

7:3 Dujšebaev i drugo isključenje za Schmidta.

Wolff skida i Riveri.

Kuhn dvije minute.

7:2 Dahmke.

Canellas vrlo neprecizno.

6:2 Jannik Kohlbacher.

5:2 Probijanje Fatha pa gol Entrerriosa iz polukontre.

Radi njemački blok, više od deset minuta Španjolska još uvijek bez gola iz igre.

Dvije minute za Schmidta.

5:1 Krenuo je i Reichmann.

Opet Wolff brani, ovaj put Aguinagaldeu.

Wolff i Šterbik obrana na obranu.

4:1 Kontra Hafner!

3:1 Sjajan gol Hafnera.

2:1 Rivera iz sedmerca.

2:0 Kai Hafner. Španjolci zasad vrlo loše u napadu.

Sjajno Šterbik skida kontru Dahmkeu.

Neće biti lako Njemačkoj s fizički puno moćnijom Španjolskom. Šterbik brani pokušaj Fatha.

Grubo kreću Španjolci, Guardiola odmah isključen.

• Obrisan korisnik01.02.2016. u 14:04
    Nijemci su svojim uspjehom sjebali sve moguće isprike bilo koje druge reprezentacije kao što su umor, mladost, neiskustvo, nedostatak ključnih igrača.. bravo bravo.. Naučite nešto od njih
  • narada10801.02.2016. u 10:30
    Kai Häfner- ako nećemo opet o Wolffu, njihovom trećem (!) golmanu- je oličenje ovog uspjeha: član juniorskih prvaka svijeta 2009, pozvan tek prije nekoliko dana u repku nakon ozljede Weinholda, igra kod 8. momčadi bundeslige i pokazao se ključnim i u polufinala i u finalu. Koja širina, koji duh!
    narada108
  • Novi lik01.02.2016. u 09:10
    Deutschland! Bravo decki.Isprasili su furiju ko malu djecu.
    Novi lik
  • Skarambež31.01.2016. u 22:28
    Španjolci su se guzičarski provlačili cili turnir. Nekoliko su utakmic priživili, gubili su i od slabijih momčadia ali su uspili priokrenit utakmicu. Neka zahvalijedu Bogu što su u Hrvatskoj loše kadrovirali vratare i blesavo prominili obranu koja je odlično funkcionirala i što hrvatski vratar nije... [više na forumu]