Ivan Detelić • nedjelja, 31.01.2016.

U posljednjim utakmicama 23. kola francuske Ligue1 Caen je savladao Nice, Bordeaux je vrlo dobrom predstavom napunio mrežu Rennesa, dok je PSG u večernjem terminu s dva pogotka Ibrahimovića pobijedio Saint-Etienne...

Caen - Nice 2:0

Domaćin je poveo u 12. minuti utakmice. Gosti su izgubili loptu na sredini terena i nakon dva brza i jednostavna dodavanja Sylvio Ronny Rodelin se našao pred golom unutar šesnaesterca i mirno poentirao.
Igrači Nice potom su preuzeli inicijativu na terenu, ali nisu uspjeli izjednačiti i novi hladan tuš stigao je u 41. minuti kada je za Caen dosuđena najstroža kazna koju je u povećanje vodstva pretvorio Andy Delort

Drugo poluvrijeme Nice je pritisnula domaćina i krenula po pogodak. Kako je vrijeme odmicalo tako su gosti uzimali sve više rizika ne bi li odveli utakmicu u nemirne vode. Ipak, domaća obrana bila je vrlo dobra i gosti nikako nisu uspijevali pronaći put do mreže.

U konačnici rezultat se nije mijenjao i Caen je pogocima iz prvog dijela upisao tri boda kojima je sa šestog mjesta preskočio Nicu i ponovo došao na vrlo visoko četvrto mjesto ljestvice.

Bordeaux - Rennes 4:0

Nakon početnog ispitivanja snaga, domaći su krenuli igrati vrlo autoritativno i nošeni publikom stvarali pritisak i prilike. U 29. minuti glavom je za vodstvo Bordeauxa zabio Cheick Diabate iako njegov udarac nije bio najbolji i vratar je mogao bolje reagirati.

Gosti su mogli biti zadovoljni što su na odmor otišli bez novog pogotka u mreži, jer Žirondinci su pucali iz svih oružja i situacija.

U 51. minuti utakmica je bila riješena. U kaznenom prostoru gosti nisu dobro raščistili, najbolje se snašao Diabate i s desetak metara poslao loptu u mrežu. Treći pogodak u mreži Rennesa pao je u 67. minuti kada je Diego Rolan pospremio odbijanac iz blizine.

Konačan rezultat postavio je Thomas Toure pogotkom u 90. minuti utakmice.

Ibrahimović s dva pogotka riješio utakmicu

Saint-Etienne - Paris Saint Germain 0:2

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke. Domaćin je čak i bolje ušao u utakmicu, ali PSG se konsolidirao nakon desetak minuta.

Utakmicu je u svom stilu riješio Zlatan Ibrahimović. U 62. minuti nakon ubačaja Auriera se dobro snašao i zabio iz blizine za vodstvo. Utakmica nije obilovala događanjima, iako su igrači Saint-Etienne pronašli način za parirati odličnoj pariškoj momčadi.

U konačnici presudila je ipak veća kvaliteta gostujućeg sastava i Ibrahimović je u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon dodavanja Di Marije postavio konačnih 0:2.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...