Fenerbahče prelomio utakmicu u završnici, 15 koševa Šarića

Petar Jenjić • petak, 05.02.2016.

U gradskom derbiju između Efesa i Fenerbahčea TOP-a 16 Eurolige slavila je momčad Željka Obradovića. Dario Šarić za poražene je zabio 15 koševa.

U izjednačenoj prvoj četvrtini momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i nisu uspjevale stvoriti značajniju prednost. Lijepom napadačkom rolom Cedija Osmana krajem četvrtine, Efes odlazi na prvi duži odmor sa prednošću od +3 (21-18).

Najznačajniju prednost za Efes donio je upravo Osman koji je polaganjem zabio svoj 15. koš i doveo svoju momčad na pet koševa prednosti (34-29). Šarićevom tricom odlaze na osam razlike (39-31), dok poluvrijeme završavaju sa šest poena plus 41-35.

Iako su domaćini imali nekoliko prilika za otići na dvocifrenu prednost, nisu je iskoristili. Tricom Mahmutoglua Fenerbahče pred kraj treće četvrtine dolazi na samo dva koša zaostatka.

Još jednom tricom istog igrača, Fenerbahče se vraća u prednost. Odlaze kratko na +4, no Šarić veže četiri poena i vraća utakmicu u egal (64-64). Nekoliko loših napadačkih odluka Grangera i Dunstonova dva promašena slobobodna bacanja odnijeli su Efesu pobjedu. Točku na "i" novom tricom stavlja Mahmutoglu za prednost od sedam razlike (70-77). Rezultat se nije mijenjao do Šarićeve trice sa zvukom sirene.

Bogdanović i Udoh zabili su za Fenerbahče 15 koševa, dok je Mahmatoglu dodao 14. Kod Efesa najefikasniji bili su Šarić i Osman s po 15 koševa.