Donna Vekić zaustavljena u drugom kolu, Latvijka Sevastova slavila preokretom u tri seta

Mihaela Bradovski • srijeda, 10.02.2016.

Donna Vekić poražena je u još jednom tijesnom meču u Kaohsiungu. Nakon što je u prvom kolu svladala Alison Riske, u drugom kolu poražena je od Anastasije Sevastove...

Latvijka Anastasija Sevastova bila je kobna za Donnu Vekić u Kaohsiungu. Neizvjestan dvoboj otišao je na stranu Latvijke koja je nakon više od dva sata igre odnijela pobjedu 7:5, 2:6, 7:5.

Obje igračice iza sebe imale su teške susrete već u prvom kolu, Vekić je na terenu bila dva sata i 45 minuta te je pred kraj ovog dvoboja pala i upisala poraz. Sevastova tako prolazi u četvrtfinale nakon što je u prvom kolu setove osvajala s po 7:6, a u drugom kolu s po 7:5.

Donna je propustila priliku otvoriti meč s osvojenim setom, imala je vodstvo 4:2 u prvom setu, ali do kraja seta osvojila je još samo jedan gem i Sevastova je stigla do prednosti.

Drugi set bio je dosta bolji, Vekić je krenula s 4:0 i tu prednost nije ispustila. Uzela je set sa 6:2 i izborila odluku u trećem setu.

Tamo je nastavila u istom ritmu, ponovno je povela s 4:0, ali onda je pala i Sevastova je nanizala pet gemova. Kod 6:5 Sevastova je došla do još jednog breaka i tako do mjesta u četvrtfinalu.

Vekić je imala čak 19 break lopti, iskoristila je pet dok je Sevastova iskoristila također pet, ali iz 14 pokušaja. Latvijka će u četvrtfinalu igrati protiv bolje iz meča između Venus Williams i Urszule Radwanske.