Društvo s dna ljestvice napokon do pobjede, Šime Ivić dobar u slavlju Nantesa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.02.2016.

Odigrano je pet susreta 15. kola LNH, a u njima su gosti uzeli samo bod. Osvojio ga je Toulouse koji je ubilježio remi kod Šunjićevog Creteila...

Iznenađenje kola priredio je posljednjeplasirani Chartres koji je ugostio momčad Nimesa i slavio s 24:21. Ovo je prva pobjeda Chartresa ove sezone, a Nimes je propustio priliku za skok na visoko četvrto mjesto.

Ovo je druga pobjeda Chartresa nad Nimesom u kratko vrijeme, već ga je tijekom vikenda svladao u Kupu, a sada je stigao i do važnih bodova. Zaostatak za 12. Ivryjem je i dalje velikih šest bodova, međutim pobjeda daje nadu domaćinu da bi se mogao izvući. Nimes je bio na putu uzvrata za poraz u Kupu, vodio je s 13:8, ali u drugom poluvremenu nije imao odgovor na igru domaćina koji je predvođen raspoloženim Nebojšom Grahovcem napravio preokret.

Grahovac je upisao 14 obrana uz 48 posto uspješnosti, a po šest golova postigli su Sylvain Kieffer i Sergej Kudinov. Kod gostiju Remi Desbonnet skupio je 15 obrana, a Snorri Stein Gudjonsson pet pogodaka.

Dramatično je bilo u dvoboju između Creteila i Toulousea, a susret je završen remijem 31:31. Ovo je već četvrti remi za obje momčadi ove sezone, a Toulouse može više žaliti jer je imao pobjedu u rukama.

Predvođen Valentinom Porteom ušao je u posljednje dvije minute s vodstvom 31:29, ali prvo je Nedim Remili smanjio, a zatim je pet sekundi prije kraja Dejan Malinović donio bod Creteilu. Za nešto više domaćinu su nedostajali raspoloženiji vratari jer na pravoj razini nije bio prvenstveno Mate Šunjić koji je skupio tek pet obrana uz 19 posto uspješnosti.

Porte je bio prvo ime kod gostiju s deset pogodaka, svih deset iz igre, Alvaro Ruiz Sanchez ubilježio je šest, a Nemanja Ilić pet golova. Kod Creteila Nedim Remili postigao je osam golova, Boyba Sissoko šest, a Antoine Ferrandier pet golova.

Nakon tri poraza u nizu, Nantes je napokon stigao do pobjede. Ugostio je Ivry i ubilježio pobjedu bez problema slaveći 35:25. Nije mu to donijelo neki veliki skok na ljestvici, i dalje je na za njega skromnom devetom mjestu.

Valero Rivera bio je najučinkovitiji s osam pogodaka, pet je dodao Nicolas Claire, a Šime Ivić postigao je četiri pogotka iz sedam pokušaja. U gostujućem sastavu Mathieu Bataille postigao je šest pogodaka, a Mihail Čipurin pet.

Dunkerque je stigao do važnih bodova u borbi za Europu i to protiv izravnog konkurenta Cessona. Svladao ga je s 30:26 u susretu koji je odlučen u drugom poluvremenu, u razdoblju nadahnute igre Cazalovih igrača.

Mađarski reprezentativac Kornel Nagy postigao je šest pogodaka, po pet su dodali Florian Billant i Baptiste Butto, a Marko Mamić zabio je tri gola uz dva promašaja. Na drugoj strani Maxime Derbier zabio je šest golova, a Damir Batinović jedan iz dva pokušaja. Kevin Bonnefoi obranio je 12 udaraca domaćina, no niti to nije pomoglo.

Chartresov susjed na dnu ljestvice, Tremblay, također je stigao do pobjede. On je ugostio Aix, slavio s 32:28 i tako stigao do treće pobjede ove sezone približivši se Ivryju na četiri boda zaostatka. Aix je imao prednost 14:13 na odmoru, ali u nastavku susreta domaćin je bio bolji.

18-godišnji Dika Mem postigao je sedam pogodaka, a po šest su zabili Mladen Bojinović, Arnaud Bingo i Audray Tuzolana. Szilveszter Liszkai skupio je 14 obrana. Kod poraženih po šest golova postigli su Joan Saubich i Yvan Gerard.