Madriđani se iz Rusije vraćaju zadovoljniji, double-double učinci Llulla i Ayona

Petar Jenjić • četvrtak, 11.02.2016.

U prvoj utakmici 7. kola skupine F Real Madrid slavio je na gostovanju kod Himkija 82:93. Kod Madriđana su Sergio Lull i Gustavo Ayon ostvarili double-double učinak, dok je kod Himkija James Augustine zabio 20 koševa...

Obje momčadi šuterski su otvorile vrlo dobro utakmicu. Domaći preko Augustinea i Šveda, a gosti preko Thompkinsa i Mačiulisa. Koliko god je bio užitak pratiti ovakvu igru, toliko su zasigurno trenerima smetale propusne i mekane obrane. Ukupno su napravljena tri prekršaja u 1. četvrtini, koja je završila izjednačeno 26:26.

Nastavak susreta donio je sličnu igru. Obje se momčadi izmjenjuju u vodstvu, no prednost ne raste na više od šest koševa. Nakon serije 17:4 Himki je poveo sa, do tada najvećih, sedam koševa prednosti (50:43) i to je bio konačan rezultat 1. poluvremena.

Sergej Monia je novom Himkijevom tricom prvi put doveo svoju momčad na dvocifrenu prednost (55:45) na otvaranju drugog dijela. No, prednost nije dugo trajala. Real se vratio i nastavljaju se izmjene u vodstvu.

Kako utakmica odmiče, gosti iz Madrida igraju sve bolje i prednost polako raste. Nakon odlaska na deset razlike pet minuta prije kraja, Himki više nije imao ni odgovora ni snage za povratak u utakmicu.

Gustavo Ayon zabio je 24 koša za goste i skupio 13 skokova, dok je Llull zabio 17 koševa i dodao 11 asistencija. Augustine je zabio 20 koševa za poražene, dok je Šved dodao 17.