Visok poraz Cedevite u Beogradu, domaćin pobjegao u zadnjoj dionici

Branimir Korać • četvrtak, 11.02.2016.

Cedevita nije uspjela ponoviti rezultat s posljednjeg gostovanja kod Crvene zvezde i po prvi put ove sezone izgubila je od ovog protivnika. Beograđani su ovaj put bili uvjerljivi i visoko su slavili 94:74...

Problemi s ozljedama i skraćena rotacija kod Cedevite osjetili su se na teškom gostovanju u Beogradu. U krcatom Pioniru domaćin je slavio s 94:74 i po prvi put svladao Cedevitu ove sezone nakon što je hrvatski prvak bio bolji u oba ogleda u ABA ligi.

Posebno se osjetio izostanak Luke Babića i to na obje strane parketa. Domaćin je stvarao dosta problema Cedeviti od samog početka susreta, no u drugom dijelu Zagrepčani su uspjeli spustiti zaostatak i zaprijetiti potpunim povratkom, ali jednostavno su ostali bez energije u zadnjih deset minuta.

U ovakvom odnosu snaga Crvena zvezda je ušla u utakmicu kao veliki favorit i to je počela potvrđivati od samog početka. Susret je otvorila s 15:2 i odmah pokazala gostima da nemaju što previše tražiti u ovom susretu.

Do kraja prve dionice nije bilo značajnijih promjena i Cedevita je na odmor između dvije četvrtine otišla sa zaostatkom 26:12.

U drugoj četvrtini nastavilo se u sličnom ritmu, a Cedevitu je u završnici tricama u utakmici držao Henry Walker i zaostatak na poluvremenu bio je 43:32.

Bolju igru Cedevita je prikazala u trećoj četvrtini gdje je u napadu odradila dobar posao i uspjela se približiti na šest poena zaostatka, ali odmah na ulasku u posljednju četvrtinu domaćin se ponovno odvojio nakon čega je Cedevita krenula silaznom putanjom.

Završilo je 94:74 što je četvrta Zvezdina pobjeda u Euroligi u TOP 16, a Cedevita je ostala na dvije pobjede, s pobjedom zaostatka za Anadolu Efesom koji ima utakmicu manje.

U ovom susretu kod Cedevite Jacob Pullen ubacio je 20 poena (5/9 za dva, 1/7 za tri), James White 18 (5/7 za dva, 1/1 za tri) uz sedam skokova, a Miro Bilan 17 (7/12) uz pet asistencija. Kod domaćina Quincy Miller upisao je 22 poena (6/9 za dva, 2/6 za tri).