Zrinjskom još jednom naslov u Gabeli, treće mjesto pripalo Cibaliji

Davor Mikulić • ponedjeljak, 15.02.2016.

Četiri susreta i četrnaest pogodaka vidjeli su proteklog vikenda gledatelji u Gabeli gdje se održavao Memorijal „Andrija Anković“. Najuspješniji bio je mostarski Zrinjski koji je u finalu slavio protiv Budućnosti...

U spomen na velikog Hajdukovog strijelca proteklog je vikenda u Gabeli održan već 26. po redu međunarodni Memorijalni turnir Andrija Anković. Na ovogodišnjem izdanju sudjelovali su domaćin GOŠK, Zrinjski iz Mostara, Cibalia i podgorička Budućnost.

Prva subotnja utakmica ponudila je dvoboj Zrinjskog i Cibalije. Na odmor je s prednošću otišao Zrinjski koji je poveo uz malo sreće, a odmah početkom nastavka vodstvo je povećano na 2:0. Cibalia uspijeva smanjiti rezultat dvadeset minuta prije kraja, no kasnije se to pokazalo i konačnim rezultatom.

Drugi polufinalni dvoboj protekao je u laganoj dominaciji podgoričke Budućnosti koja je bila preteška prepreka za GOŠK. Poraz 1:3 je domaćina odveo u borbu za treće mjesto gdje ih je čekala Cibalia koja se također pokazala nedostižnom. Vinkovčani su bili još uvjerljiviji i Hercegovinu napustili s pet pogodaka u mreži GOŠK-a.

Finalni dvoboj ponudio je dva pogotka, a pobjednik je odlučen tek izvođenjem udaraca s bijele točke. Zrinjski je krajem prvog dijela stigao do minimalne prednosti koju je držao sve do 79. minute kada momčad iz Podgorice poravnava rezultat. Više koncentracije i sreće s bijele točke je imao Zrinjski koji je naslov pobjednika Ankovićevog Memorijala uzeo već četvrti put. Budućnosti to, s druge strane, do sada nije uspjelo niti jednom.

Pero Stojkić je proglašen najboljim igračem turnira, dok je najbolji strijelac bio Jasmin Mešanović, također iz Zrinjskog. Nagradu za najboljeg vratara zaslužio je Jasmin Agović iz Budućnosti, a Radomir Đalović, nekadašnji napadač Rijeke, proglašen je igračem koji najviše podsjeća na Andriju Ankovića.