Nantes 29:22 Montpellier
Montpellier

Nantes nadigrao Montpellier, čak sedam klubova u dva boda razlike

Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.02.2016.

U posljednjem susretu 16. kola francuskog prvenstva Montpellier je visoko poražen u gostima kod Nantesa. Domaćin se tako uključio u borbu za treću poziciju na koju pretendira čak sedam klubova...

I dok PSG juri prema novom naslovu prvaka, a St. Raphael čvrsto drži drugu poziciju, iza njih vodi se velika borba za treće mjesto. Čak sedam klubova nalazi se u samo dva boda razlike i to nakon što je Nantes lakoćom svladao Montpellier s 29:22.

Nantes je imao jako loš ulazak u sezonu, međutim oporavio se i podiže formu, a pokazao je to i ovaj dvoboj. Montpellier je u suprotnoj situaciji i nalazi se u padu te u takvom izdanju nije imao šanse na ovom gostovanju.

Domaćin je od početka odveo utakmicu na svoj mlin i stigao do četiri gola prednosti da bi Montpellier samo u dva navrata u prvom poluvremenu spustio zaostatak na dva gola, ali na odmor svejedno otišao s minusom 13:6.

U drugom poluvremenu nastavljen je pad gostiju , raspoloženi Nantes imao je čak i 11 golova prednosti da bi Montpellier u završnici tek smanjio na konačnih 29:22.

Gorazd Škof pomogao je na putu do pobjede s 15 obrana, Valero Rivera postigao je deset golova, a Šime Ivić pet iz sedam pokušaja. U gostujućem sastavu po četiri gola postigli su Diego Simonet i Jure Dolenec.