Ivan Detelić • subota, 20.02.2016.

U pet utakmica 22. kola Bundeslige domaćini su ostvarili četiri pobjede, bod je iz Berlina odnio samo Wolfsburg, dok su redom pobjede ostvarili Bayern, Borussia Mönchengladbach, Hoffenheim i Ingolstadt...

Bayern nije dozvolio iznenađenje i preokrenuo

Bayern München - Darmstadt 3:1

Domaćin je krenuo u prepoznatljivom stilu s puno posjeda lopte, ali Darmstadt se dobro postavio i domaćini su prijetili najčešće dalekometnim udarcima. Vidal je u desetoj minuti pogodio gredu, Lewandowski potom nije uspio dobro zahvatiti loptu, da bi najbolju priliku imao Robben kada je u 25. minuti sam izašao pred Christiana Mathenia, ali gostujući vratar dobro je reagirao.

A onda su gosti u jednom od rijetkih izleta na protivničku polovicu poveli. Šok na Allianz Areni u 26. minuti priredio je Wagner koji je prvotni ubačaj promašio, da bi potom iz popravnog dobro reagirao i glavom zabio iz blizine.

Odmah potom Costa je mogao izjednačiti, ali njegov udarac iz daljine se od braniča odbio samo u gredu. Mogao je Bayern do pogotka u još nekoliko navrata do odmora, ali gostujući vratar bio je raspoložen.

U drugom je poluvremenu bavarski div ipak preokrenuo rezultat. U 49. minuti Müller za zabio za poravnanje rezultata. Gosti nisu klonuli, ali Bayern je pojačavao ritam i u 71. minuti Müller je zabio svoj drugi pogodak za preokret.
Konačan rezultat postavio je Lewandowski u 84. minuti utakmice na asistenciju povratnika u momčad Francka Riberyja.

Ostale utakmice

Borussia Mönchengladbach - FC Köln 1:0

Bolja je bila Borussija u ovom susretu, a pobjeda je ostvarena pogotkom već u devetoj minuti utakmice. Brzim dodavanjima domaći su stvorili višak na desnoj strani, lopta je potom došla do Mahmouda Dahouda koji prima loptu na rubu šesnaesterca i potom šalje loptu uz vratnicu u mrežu.

Hertha Berlin - Wolfsburg 1:1

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, Hertha je više dominirala posjedom i imala inicijativu, ali bez prilike da isto konkretizira. Wolfsburg je u 53. minuti poveo preko Marcela Schäfera, ali vodstvo nije dugo trajalo i već u 60. minuti Kalou je zabio za izjednačenje, što se pokazalo kao i konačan ishod utakmice.

Hoffenheim -Mainz 05 3:2

Gosti su poveli u 11. minuti. Bila je to kontra u dva poteza, Jairo je proigrao Jhona Cordobu koji je uz braniča na leđima smireno poentirao.
Domaćin je do izjednačenja došao već nakon dvije minute. Bila je to lijepa akcija, prebrojavanje prij nego li je lopta došla do Nadiema Amirija koji zabija za 1:1.

U nastavku utakmice Hoffenheim je došao do pobjede. Mark Uth zabio je dva pogotka, u 68. i 76. minuti. Dvije minute kasnije Jairo je smanjio zaostatak, alii gosti više do kraja susreta nisu imali snage za novi pogodak i bodovi su ostali Hoffenheimu. Andrej Kramarić zbog crvenog kartona u prošlom susretu nije konkurirao za sastav domaćina.

Ingolstadt - Werder Bremen 2:0

Vrijedna tri boda upisao je Ingolstadt. Domaćin je poveo u 12. minuti nakon nekoliko loših reakcija Werderove obrane. Nakon ubačaja je lopta iz nekoliko odbijanaca završila i na gredi, u jednom trenutku domaći vratar Özcan ju je imao, da bi mu ispala, a sretan strijelac bio je Benjamin Hübner.

Gosti su preostali dio utakmice imali inicijativu ne bi li došli do izjednačenja, ali pred kraj susreta domaćin je pobjedu osigurao iz najstrože kazne. S bijele točke u 89. minuti bio je siguran Lukas Hinterseer.