Niko Rukavina • nedjelja, 21.02.2016.

Momčad Slavena Bilića, West Ham United, pridružila se Readingu, Watfordu i Evertonu u četvrtfinalu engleskog FA kupa. Na gostovanju kod drugoligaša Blackburna na Ewood Parku slavili su nakon preokreta s uvjerljivih 5:1.

West Ham ove sezone igra jako dobro u Premiershipu i bio je favorit na gostovanju kod Blackburn Roversa koji se nalaze na 19. mjestu druge lige s osam bodova više od mjesta koje vodi u niži rang. Momčad Slavena Bilića potvrdila je ulogu favorita i na kraju je slavila s uvjerljivom razlikom.

U utakmicu su bolje ušli domaćini te su došli do vodstva u 20. minuti kada je Ben Marshall snažno opalio i pogodio kut Randolphovog gola. No, Čekićari nisu trebali dugo čekati na izjednačenje do kojeg su došli pet minuta kasnije preko Victora Mosesa.

West Ham je preuzeo kontrolu na terenu i do kraja poluvremena uspjeli su doći do preokreta. U 36. minuti ove sezone odlični Dimitri Payet izveo je majstoriju iz slobodnog udarca i neobranjivo pogodio za minimalnu prednost gostiju s kojom se otišlo na odmor.

U desetoj minuti nastavka Blackburnov Chris Taylor prilično je otežao posao svojoj momčadi nakon što je dobio isključujući žuti karton. S igračem više u polju Emmanuel Emenike je riješio pitanje pobjednika u 64. i to minutu nakon što je njegovom asistentu, Cheikhou Kouyateu, poništen pogodak zbog zaleđa.

U 75. Kouyate je dobio crveni karton nakon što je srušio Adama Henleya, no Blackburn nije imao snage da s izjednačenim brojem igrača na terenu izbori novu utaakmicu, već je do kraja dvoboja West Ham u potpunosti slomio grogirane domaćine.

U 85. je Emenike zabio za 4:1, potom je isti igrač iz stopostotne šanse pogodio vratnicu, zatim još jedan gol koji mu je poništen zbog zaleđa, da bi na konačnih 5:1 postavio sjajni Payet, ujedno i igrač utakmice.