Visok poraz Cedevite na gostovanju kod Lokomotiva, domaćin slavio s plus 24

Branimir Korać • četvrtak, 25.02.2016.

Predvođeni fantastičnim Anthonyjem Randolphom košarkaši Lokomotiv Kubana svladali su Cedevitu s visokih 87:63. Rusi su tako stigli do šeste pobjede, a Cedevita je ubilježila šesti poraz...

Cedevita nije imala šanse u Rusiji. Lokomotiv Kuban potvrdio je status jednog od glavnih favorita za prolazak u četvrtfinale visokom pobjedom 87:63.

Domaćin je bio dosta bolji, imao je prednost od samog početka susreta i to vrlo brzo stigao do visoke razlike koju nije ispuštao u nastavku susreta. Veljko Mršić dosta je rotirao, tražio postavu koja može odgovoriti, ali nije imao igrača koji su bili dovoljno raspoloženi.

Gotovo četiri minute trebale su Cedeviti za prve poene iz igre, domaćin je tada bio već na 8:1, a na polovici prve četvrtine razlika je već bila u dvoznamenkastim vodama kada je Bikov ubacio tricu za 17:7.

Vrlo brzo u probleme s osobnim pogreškama ušao je Luka Babić, krenule su prve izmjene, ali to nije dalo posebnog pomaka.

Lokomotiv je odmaknuo i na ogromnih plus 18 u završnici prve četvrtine i bilo je jasno da se Cedeviti ne piše dobro na ovom gostovanju.

Granicu od 20 poena viška Lokomotiv je probio sredinom druge dionice tricom Matta Janninga, no Cedevita je do odlaska na odmor ipak uspjela popraviti dojam i smanjiti zaostatak na 44:33 što je pružilo nadu za nastavak susreta.

U drugo poluvrijeme Lokomotiv je ušao serijom 7:0, vratio visoku prednost na svoju stranu i nakon toga Cedevita više nije zaprijetila povratkom. U završnici treće četvrtine bilo je i ogromnih 70:41 te je ostalo samo pitanje s kolikom razlikom će gosti biti ispraćeni u Zagreb.

Cedevitu je predvodio Miro Bilan s 11 poena (5/10 za dva, 0/1 za tri) i šest skokova, a kod Lokomotiva Anthony Randolph ubacio je 28 poena (9/10 za dva, 1/4 za tri) uz 13 skokova i pet asistencija.