Rennes preokrenuo u sudačkoj nadoknadi, Angers do boda s igračem manje

Ivan Detelić • subota, 27.02.2016.

U utakmicama 28. kola Ligue 1 pobjede su upisali Montpellier, Reims, Rennes i Lorient. Angers je s igračem manje uspio doći do boda protiv Guingampa, dok je Toulouse nakon vodstva u sudačkoj nadoknadi primio dva pogotka i izgubio nadu u eventualni spas od ispadanja...

Montpellier - Lille 3:0

Uz dominaciju domaćeg sastava u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Zasluženo vodstvo ipak je došlo u 52. minuti, Ryad Boudebouz je izigrao dvojicu braniča na desnoj strani i ubačajem pronašao Kevina Berigauda koji pogađa glavom iz blizine.

Povećanje vodstva stiglo je u 60. minuti kada je Bryan Dabo nakon prekida pogodio iz blizine, iako je možda bio i u zaleđu. Gosti su potom pritisnuli ne bi li smanjili zaostatak, ali potvrdu pobjede i konačan rezultat postavio je Ellyes Skhiri četiri minute prije kraja.

Guingamp - Angers 2:2

Prvih pola sata nije ponudilo puno uzbuđenja, a onda su gosti poveli u 31. minuti fenomenalnim pogotkom Pierricka Capellea udarcem s 25 metara. Lijepo je napadač gostujućeg sastava primio loptu prsima i pod pritiskom i prekršajem braniča sjajno opalio. Izjednačenje je stiglo već nakon osam minuta, s lijeve strane oštro je ubacio Ludovic Blas, a iz blizine poentirao Sloan Privat. Utakmicu je potom usmjerilo isključenje gostujućeg igrača u 42. minuti, pocrvenio je Cheikh Ndoye.

Domaći su iskoristili brojčanu nadmoć i u 66. minuti došli do vodstva s bijele točke. Realizator je bio Thibault Giresse. Gosti se ipak nisu predavali i u 79. minuti također iz jedanaesterca stigli do izjednačenja, strijelac je bio Billy Ketkeophomphone.

Reims - Bordeaux 4:1

Bolju igru igrači Reimsa uspjeli su konkretizirati u dva navrata u prvom poluvremenu. Prvi pogodak domaći su zabili u 23. minuti, nakon udarca iz kuta na drugoj stativi najbolje se snašao Aissa Mandi. Povećanje vodstva došlo je u 34. minuti, Thievy Bifouma je u solo prodoru s desne strane ušao u sredinu i udarcem s ruba kaznenog prostora poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Reims je nastavio s dobrom igrom i potvrdio pobjedu u 67. minuti kada je za 3:0 pogodio Gaetan Charbonnier. Dvije minute kasnije Bordeaux je smanjio preko Adama Ounasa i konačno proigrao, ali do kraja utakmice nije uspio ugroziti pobjedu domaćina koji je na kraju iz kontre zabio i četvrti pogodak, strijelac je u 89. minuti bio Alhassane Bangoura.

Toulouse - Rennes 1:2

Vrlo nezanimljivu utakmicu igrali su u prvom dijelu Toulouse i Rennes. Sve bitno u vrlo siromašnoj utakmici dogodilo se u posljednjih 15-ak minuta. Toulouse je poveo u 78. minuti preko Wissama Ben Yeddera. Kada se činilo da će domaći doći do prijeko potrebnih bodova za hvatanje priključka i nadu u spas, gosti su preokrenuli rezultat u sudačkoj nadoknadi. U prvoj minuti sudačke nadoknade pogodio je Ousmane Dembele, a za pobjedu je strijelac bio Kamil Grosicki.

Troyes - Lorient 0:1

Gosti su pogodak za tri boda postigli već u trećoj minuti, Jimmy Cabot probio je desnu stranu i dobrim ubačajem poslužio Abdula Majeeda Warisa koji zabija iz blizine. Unatoč inicijativi domaćih na odmor se otišlo s vodstvom Lorienta.

Početkom drugog dijela gosti su mogli osigurati pobjedu, ali nakon nekoliko propuštenih prilika povukli su se i Troyes je krenuo po izjednačenje. U posljednjih 20-ak minuta igralo se samo na polovici gostiju, ali pobjedu i sva tri boda za goste uspješno je u nekoliko navrata sačuvao vratar Benjamin Lecomte