Niko Rukavina • nedjelja, 28.02.2016.

U 13. kolu 1.HMNL Nacional je u Dubrovniku s uvjerljivom razlikom bio bolji od domaćeg Squarea, a Split je zabio deset golova posljednjoj momčadi prvenstva. U regionalnom derbiju Vrgorac je nadvisio makarsko Novo Vrijeme, a Dinamo je na domaćem terenu uzvratio Osijeku na porazu u prvoj dionici prvenstva.

Square Dubrovnik – Nacional Zagreb 2:7

U derbiju 13. kola 1.HMNL, Nacional je opravdao ulogu favorita i s visokih 7:2 razbio Square u Dubrovniku pred više od 1200 gledatelja. Nacional je tako došao do 13. prvenstvene pobjede, a dubrovački Square će bodove za play-off morati tražiti protiv slabijih protivnika od Nacionala.

Zagrepčani su poveli već u prvoj minuti pogotkom Kristijana Grbeše, no Square je vođen bučnom publikom izjednačio u 6. Ipak, Borko Surudžić već u sljedećoj minuti povisuje na 2:1, a na sigurnih dva razlike za Novinare pred odlazak na odmor postavio je slovenski reprezentativac Kristijan Čujec.

U nastavku utakmice Square je pokušao smanjiti rezultat, no pobjednik je riješen u 28. kada je Mladen Kocić, najbolji strijelac prvenstva, zabio dva gola, a već u 29. na nedostižnih 6:1 postavio je Čujec. Square je smanjio u 32. preko Antonija Čupića, a konačni rezultat postavio je Grbeša svojim drugim golom u 34. minuti utakmice.

Futsal Dinamo – Osijek Kelme 4:2

Futsal Dinamo i Osijek odigrali su borbenu i neizvjesnu utakmicu u zagrebačkoj Martinovki. Na kraju je slavio Dinamo, koji nije odigrao najbolju utakmicu sezone, ali je još jednom dokazao da ga pred svojim glasnim navijačima malo tko može zaustaviti.

Osijek se vrlo hrabro postavio te je u određenim trenucima prvog dijela bio čak i bolja momčad na terenu, no sjajni Dinamov vratar Goran Škorić je ponovno bio na visini zadatka. Što je poluvrijeme više odmicalo, Dinamo je snažnije pritiskao goste, a nakon pogođene stative, Modri su poveli u 15. preko Hrvoja Penave, da bi tri minute kasnije na 2:0 postavio Filip Pezelj snažnim udarcem s poludistance.

Drugi dio počeo je puno bolje za Osječane koji su igrali vrlo dobro a do zasluženog smanjenja zaostatka stigli su u 27. preko Andreja Pandurevića. Ipak, Dinamo se brzo budi i u razmaku od dvije minute rješava pitanje pobjednika. Prvo je igrač utakmice Penava zabio svoj drugi gol, a na 4:1 je povisio Nikola Perković. Konačni rezultat postavio je Osijekov Josip Jurić u posljednjim trenucima utakmice.

Novo Vrijeme – Vrgorac 2:6

U regionalnom derbiju Vrgorac je svladao Novo Vrijeme u Makarskoj i preskočio dubrovački Square na prvenstvenoj ljestvici. Makaranima je ovo drugi poraz u proljetnom dijelu sezone nakon kojeg su izgubili gotovo sve nade da će izboriti play-off.

Apsolutni junak utakmice bio je Duško Martinac koji je zabio četiri pogotka, dok se Saša Subotić dva puta upisao u strijelce. Vrgorac je furiozno ušao u utakmicu i u desetoj minuti vodio s neuhvatljivih 3:0, a s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Potvrdu pobjede Martinac i Subotić donijeli su u nastavku utakmice, a Makarani su do kraja uspjeli samo ublažiti uvjerljivi poraz.

Split Tommy – Murter 10:1

Split Tommy opravdao je ulogu velikog favorita protiv Murtera, posljednje momčadi prvenstva koja je u prošlom kolu ostvarila svoju tek prvu prvenstvenu pobjedu. Split je na kraju Murter ispratio s deset golova u mreži i nastavio utrku za stopostotnim Nacionalom.

Zanimljivo, u vodstvo je prvi stigao Murter i to preko Marka Perana u 5. minuti utakmice i vodstvo su držali do 9. minute kada je izjednačio Nikola Pavić. Split je utakmicu prelomio u razmaku od jedne minute kada su pogotke zabili Genario, Josip Suton i Jakov Grcić, a Genario je zabio i u 14. za 5:1 s kojim se otišlo na odmor.

U prvoj minuti utakmice Genario je zabio svoj hat-trick, a do kraja dvoboja pogotke su zabili Grcić, dva puta Stjepan Perišić i jedan Josip Jakovljević.

Uspinjača Zagreb – Solin 7:0

Nakon poraza u prošlom kolu kod Vrgorca, Uspinjača se vratila na pobjednički kolosijek demoliravši na domaćem terenu slabi Solin s visokih 7:0 čime se zagrebački sastav vratio u „mrtvu“ utrku za play-off.

Uspinjača je na odmor otišla s prednosti od 2:0 kada su precizni bili Kristijan Postružinu 7. i Dino Bartoluci u 15. minuti dvoboja, da bi u nastavku utakmice pogocima Roberta Grbića, Darija Šestića, Marija Skorina, Postružina i Tina Čirjaka došla do uvjerljive pobjede.

Potpićan 98 ADT – Alumnus 2:0

Nakon uvjerljivog poraza u prvom proljetnom kolu na domaćem terenu protiv Futsal Dinama, momčad Potpićana svladala je Alumnus u derbiju začelja čime se udaljila od zone ispadanja. Zanimljivo, Potpićan je oba pogotka zabio u samoj završnici oba poluvremena.

Nakon tvrde utakmice i izjednačene igre u prvom dijelu u 19. minuti gol za domaćine je zabio Alen Lalić. Ni nastavak utakmice nije ponudio atraktivan futsal s puno prigoda, a potvrdu pobjede domaćina donio je Keven Drndić u posljednjoj minuti dvoboja.