Petar Jenjić • nedjelja, 28.02.2016.

Duje Čop bio je strijelac u remiju Sociedada i Malage, dok su bodove također podijelili i Betis i Rayo Vallecano. Espanyol je nakon golijade slavio protiv Sporting Gijona, za kojeg je Halilović odigrao posljednjih pola sata, dok je Celta minimalno slavila na gostovanju kod Getafea.

Getafe – Celta Vigo 0:1

Prvo poluvrijeme prošlo je bez neke velike prilike. U 26. minuti Pablo Sarabia šutira s ruba šesnaesterca, no vratar gostiju Sergio Alvarez je obranio. Još jednu priliku za Getafe imao je Alvaro Vasquez u posljednjoj minuti prvog poluvremena, no njegov udarac prošao je malo pokraj desne stative.

Sarabia je još jednom bio u prilici u 62. minuti, no pucao je pokraj lijeve stative. Priliku za goste imao je Fabian Orellana osam minuta kasnije, no Guaita je lijepo obranio njegov udarac i poslao loptu u korner. Upravo nakon kornera gosti su zabili gol, a strijelac je bio Nolito. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Sporting Gijon – Espanyol 2:4

Sjajnu utakmicu prilikom je započeo Burgui u devetoj minuti za gostujuću momčad, no Ivan Cuellar je njegov udarac odlično obranio. Carlos Castro je u 16. minuti snažno pucao po golu, ali vratar gostiju Pau je to lijepo obranio. Četiri minute kasnije isti igrač došao je do lopte nakon odbijanca i postigao pogodak za vodstvo domaćih.

U 23. minuti Marco Asensio je za goste sjajno izveo slobodni udarac, no domaći su imali jako puno sreće jer je lopta završila na gredi. Do kraja poluvremena gosti su izjednačili, a strijelac je bio Burgui u 41. minuti.

Gosti u nastavku potpuno okreću rezultat preko Gerarda Morena. U 48. minuti do pogotka je došao na asistenciju Javija Lopeza, da bi 10 minuta kasnije nakon solo akcije loptu poslao u donji lijevi kut i povećao prednost na 1:3. Domaći smanjuju ćetiri minute kasnije preko Carlosa Castra koji zabija glavom na asistenciju Jonathana. Minutu kasnije Jonathan je bio u prilici za gol, ali Pau je bio siguran. Domaći su do kraja utakmice pogodili dvije grede. Prvi puta preko Sanabrije, a drugi preko Rachida Ait-Atmane.

Međutim nažalost po domaći sastav, Luis Hernandez je nesretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu i potvrdio pobjedu Espanyola. Domaći su do kraja utakmice ostali i s igračem manje. U 83. minuti je Nacho Cases grubo startao i zaradio direktni crveni karton. Alen Halilović ušao je u igru u 57. minuti.

Real Betis – Rayo Vallecano 2:2

Gosti su prvu priliku imali preko Adrija Embarbe, no njegov udarac završio je na gredi. Ruben Castro s dva pogotka doveo je Betis u vodstvo. Prvo u 14. minuti na asistenciju Francisca Molinera, a zatim u 28. minuti na asistenciju Jorgea Moline. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

U svega tri minute gosti su došli do izjednačenja. U 48. minuti Manucho zabija glavom unutar desne stative na asistenciju Roberta Trashorrasa, a u 51. isti igrač zabija za poravnanje rezultata.

Do kraja utakmice obje momčadi imale su po jednu priliku. Kod gostiju je Manucho opet bio u akciji u 76. minuti, no Antonio Adan je lijepo obranio njegov udarac. Duboko unutar sudačke nadoknade Daniel Ceballos je primio loptu unutar peterca i pucao po golu, no nažalost po njega i momčad lopta je u desnoj stativi.

Real Sociedad – Malaga 1:1

Po jednu priliku su imale obje momčadi u prvom poluvremenu. Recio je za gostujuću sastav lijepo izveo slobodni udarac, no lopta je otišla malo iznad gola. U 44. minuti Bruma je primio loptu u šesnaestercu, no njegov udarac otišao je pokraj lijeve stative.

Roberto Rosales u 56. minuti šalje loptu u peterac, a Duje Čop je posprema u mrežu za vodstvo Malage.

U 81. minuti Sociedad izjednačuje. Imanol Agirretxe dočekao je dodavanje glavom u šesnaestercu i lijepo pogodio u lijeve rašlje. Do kraja utakmice prilika više nije bilo. Duje Čop odigrao je 85 minuta za gostujući sastav.