Petar Jenjić • nedjelja, 28.02.2016.

Nogometaši Barcelone došli su do nove prvenstvene pobjede na domaćem terenu. Ovoga outa svladana je Sevilla rezultatom 2:1. Sevilla je povela preko Vitola, no Barcelona okreće rezulatat pogocima Messija i Piquea i zasluženo pobjeđuje pred domaćim navijačima.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su gosti preko Kolodziejczaka u osmoj minuti, ali je lopta otišla iznad gola. Luis Suarez pet minuta kasnije izlazi jedan na jedan sa Sergiom Ricom, no vratar gostiju bio je uspješniji i izbacio je loptu u korner. Lionel Messi izveo je korner i pogodio je stativu, što se ne viđa svaki dan, a lopta nakon odbijanca dolazi do Suareza koji pogađa gredu.

Međutim u 20. minuti stiže kazna za katalonsku momčad. Benoit Tremoulinas ubacuje loptu unutar šesnaesterca i pronalazi Victora Vitola koji posprema loptu u mrežu i vodstvo Seville. Prednost gostiju nije dugo trajala. U 31. minuti slobodan udarac s 20 metara izvodi Messi i savršeno pogađa u rašlje i izjednačava rezultat. Messi je imao još jednu priliku šest minuta kasnije, no njegov udarac obranio je Rico.

U 47. minuti Neymar lijepo puca iz voleja, no Rico je opet na mjestu. Minutu kasnije u gužvi unutar šesnaesterca Suarez je dodao loptu Gerardu Piqueu koji lijevom nogom zabija za vodstvo Barcelone. Veliku šansu dvije minute kasnije Kevin Gameiro koji je izašao jedan na jedan s Claudijom Bravom, no vratar domaćih brani njegov udarac. Odmah na drugoj strani Neymar ima sličnu priliku koja završava istim ishodom. Sergio Rico odlično brani.

Dvije minute kasnije Sergio Busquets snažno puca su ruba šesnaesterca, ali vratar gostiju još jednom lijepo brani. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Ivan Rakitić ušao je u posljednjih 15 minuta susreta.

U ranije odigranoj utakmici Granada je slavila na gostovanju kod Deportiva rezultatom 0:1. Jedini pogodak djelo je Youseffa El-Arabija u 24. minuti iz jedanaesterca.