Valencia
Valencia 0:3 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Petar Jenjić • nedjelja, 28.02.2016.

Sabin Merino, Iker Munian i Aritz Aduriz u razmaku od 73. do 80. minute postižu pogotke za baskijsku momčad, odnose sva tri boda sa Mestalle i dolaze do pobjede nakon tri utakmice.

U izrazito nezanimljivom prvom poluvremenu obje momčadi imale su po jedan opasniji pokušaj prema golu. Alvaro Negredo se u 22. minuti našao sam samcat unutar šesnaesterca i imao se dovoljno vremena namjestiti za udarac. Nažalost po njega i navijače lopta je otišla povrh gola. Iker Muniain propustio je prvu priliku za gostujući sastav u 30. minuti, no njegov udarac s ruba šesnaesterca prošao je malo pokraj gola.

U 51. minuti Negredo postiže pogodak, ali je poništen zbog zaleđa. Udarac Sabina u donji desni kut, tri minute kasnije, brani domaći vratar Diego Alves. U 62. minuti Alcacer šutira u desnu stranu gola Gorke Iraizoza, no vratar Bilbaa je siguran.

Onda u šest minuta Bilbao postiže tri pogotka i riješava pitanje pobjednika. Prvo je u 73. minuti San Jose ubacio loptu u šesnaesterac, a Sabin Merino je glavom pospremio u mrežu. Pet minuta kasnije povećanje vodstva, a strijelac je Iker Munian na asistenciju Mikela Rica. Već u sljedećem napadu Benat izvodi korner, a Aritz Aduriz bio je najviši u skoku zabija za 0:3 i još veći šok na Mestalli.