Nikola Raič • nedjelja, 28.02.2016.

Uvertiru za finale Carling Cupa odradili su Manchester United, Arsenal, Tottenham i Swansea. Po tri boda su uknjižili domaćini...

Manchester United – Arsenal 3:2

Derbi kola igrao se na Old Traffordu. Prije sezone očekivalo se da će ovaj dvoboj direktno odlučivati o naslovu, ali nešto lošije igre „Crvenih vragova“ su se ispriječile tome. Tako su danas domaćini vijali Ligu prvaka, a gosti „Lisice“ iz Leicestera na prvom mjestu. U sjajnoj utakmici Manchester je slavio, a ovim porazom Arsenal je ostao na pet bodova zaostatka do Leicestera.

Odličan nogomet vidjeli smo u prvih 45 minuta, a dobra igra je okrunjena s tri pogotka. Ponovno je heroj Uniteda bio Rashford, otkriće od prije tri dana. Rashford je zabio u 29. za 1:0, nakon odbijanca u 16-ercu, a samo tri minute kasnije, na asistenciju Lingarda i za 2:0. Sjajan je bio drugi pogodak ovog mladića, nebeski skok i trzaj glavom.

Nadu Arsenalu za ostanak u utakmici dao je Welbeck, koji u 40. minuti zabija za 2:1, što je ujedno i konačan rezultat prvog dijela. Odlično je centrirao Ozil, a bivši igrač Manchestera nije imao milosti i glavom zabija za smanjenje vodstva.

Nastavak utakmice nam je ponudio još više uzbuđenja. U 65. minuti, novi junak Manchestera, Rashford je u ulozi asistenta, a strijelac za 3:1 je Herrera. Arsenal je bio u izgubljenoj situaciji, ali se samo četiri minute kasnije pojavio Ozil, koji ponovno vraća goste u igru. Ipak, to je bilo sve od Arsenala. Do kraja utakmice domaćin je bez većih problema obranio svoja zaslužena tri boda.

Tottenham – Swansea 2:1

I drugi londonski klub u igri za naslov je imao težak zadatak danas, pogotovo nakon prvih 45 minuta i sjajnog izdanja poljskog vratara na vratima gostiju. No, Tottenham je uspio preokrenuti 0:1 na poluvremenu i u konačnici slaviti s 2:1. Pobjedom se Tottenham primaknuo vodećima na samo dva boda zaostatka.

Sjajnu utakmicu gledali smo u Londonu. Prilike su sijevale s jedne i druge strane, a unatoč tome što su domaćini bili bolji i konkretniji, gosti odlaze na odmor s prednošću od 1:0. Prvu priliku zapucali su gosti, već u trećoj minuti. Lloris je obranio pokušaj Sigurdssona. Nakon toga domaćini nižu svoje prilike. Pokušavali su Lamela i Kane, ali su bili neprecizni ili je Fabianski bio siguran.

U 19. minuti, gosti dolaze do vodstva. Strijelac je bio Paloschi, koji se najbolje snalazi nakon jednog odbijanca. Nakon pogotka gostiju, Tottenham nastavlja sa svojim napadima. Nove prilike zapucali su Son i Dier, a Fabianski će sigurno dobiti poziv zahvale iz Leicestera.

U drugi dio utakmice domaćini ulaze još odlučniji. Dva puta prijeti Eriksen, ali jednom brani Fabianski, dok je drugi puta bio za malo neprecizan. u 69. minuti, ponovno odlično reagira Fabianski, ovoga puta pucao je Rose. Minutu kasnije, konačno je kapitulirao i Fabianski. Strijelac za izjednačenje bio je Chadli.

U 77. minuti, Tottenham je kompletirao preokret. Rose je ovoga puta bio precizniji i Fabianski je po drugi puta morao po loptu u svoju mrežu. Pogodak Rosea ujedno je bio i posljednji na utakmici, dovoljan za veliku i važnu pobjedu domaćina.