Mihaela Bradovski • subota, 27.02.2016.

Leicester i Chelsea upisali su pobjede ove subote, Leicesteru ova tri boda znače ostanak na vrhu i nakon ovog kola dok se Chelsea približava gornjoj polovici ljestvice...

Leicester se vratio na pobjedničke staze i povećao je prednost na vrhu ljestvice na pet bodova. Na svom stadionu ugostio je Norwich i svladao ga s 1:0 pogotkom Ulloe u 90. minuti.

Očekivao se lakši posao za domaćina koji je imao dosta problema u ovom dvoboju. Prvo poluvrijeme pripalo je dojmom gostima koji su se dobro branili i s druge strane opasno prijetili, ali pogodaka nije bilo.

U drugom dijelu Leicester je pritisnuo tražeći pogodak i stigao je do njega tek u završnici. U 90. minuti Albrighton je odlično ubacio u sredinu za Ullou koji zabija za pobjedu.

Chelsea nastavlja uspon na ljestvici pobjedom u gostima kod Southamptona s 2:1. Sezona što se tiče Chelseaja u domaćem prvenstvu je izgubljena i Londončani sada pokušavaju uhvatiti barem pozicije koje vode u Europu sljedeće sezone.

U ovom dvoboju Chelsea je dugo bio u zaostatku, ali je na kraju ipak uspio napraviti preokret. Već u sedmoj minuti gosti su ostali bez Pedra koji je zbog ozljede napustio igru, a Shane Long doveo je domaćina u vodstvo tri minute prije odmora nakon pogreške Babe Rahmana.

U nastavku susreta Chelsea je ipak došao do preokreta. U 75. minuti Cesc Fabregas lijepo pogađa za poravnanje, a u 88. minuti Branislav Ivanović nakon kornera zabija za preokret.

Nastavljaju se muke po Aston Villi koja je i dalje zabetonirana za dno ljestvice. U ovom kolu gostovala je kod Stokea i izgubila s 2:1.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, ali zato u nastavku u samo deset minuta Marko Arnautović pogađa dvaput. Smanjili su gosti preko Bacune u 79. minuti, ali snage za preokret nisu imali.

Pogodaka nije bilo u dvoboju Watforda i Bournemoutha.