Udinese i Sampdoria prekinuli crne nizove kod „davljenika“

Nikola Raič • nedjelja, 28.02.2016.

27. kolo u Serie A nastavilo se s četiri utakmice u „talijanskom“ terminu, a pobjede su upisali Udinese, Sampdoria i Chievo, dok su bodove podijelili Capri i Atalanta.

Carpi – Atalanta 1:1

Iako su obje momčadi u katastrofalnoj formi, domaćinu gori pod nogama. Atalanta je unatoč 11 utakmica bez pobjede, prije ovog susreta, šest bodova od ispadanja. Dok su domaćini negativnom serijom od šest utakmica bez pobjede, ovu utakmicu dočekali na pretposljednjem mjestu. Bod neće pomoći previše ni jednima ni drugima, ali upravo tako je završila današnja utakmica.

Bolji su na terenu, u prvih 45 minuta, bili gosti. No, unatoč tome, najbolju prigodu na utakmici propustili su domaćini u 27. minutu. Opasno je prijetio Lasagna, ali je Sportiello bio siguran.

Svoju bolju igru, gosti su konačno naplatili u 52. minuti. Strijelac za vodstvo Atalante bio je Kurtić na asistenciju D'Alessandra. Pogodak je probudio domaćine, koji su konačno nešto i odigrali i vrlo brzo izjednačili. 15 minuta do kraja utakmice, Verdi je bio siguran izvođač kaznenog udarca za konačnih 1:1.

Chievo – Genoa 1:0

U Veroni smo gledali još jedan dvoboj dvije momčadi u lošoj formi, a pobjedu su na kraju upisali domaćini i zauzeli sigurno 10. mjesto. Gosti, novim porazom tonu sve dublje, ali su još uvijek daleko od zone ispadanja.

45 minuta za zaborav odigrali su Chievo i Genoa u Veroni. Za razliku od prvog dijela, u drugom smo brzo vidjeli uzbuđenja. Već u 51. minuti Castro zabija za vodstvo domaćina. Ipak, pogodak domaćina nije probudio goste, a samim time ni utakmicu. Tako da je to bio ujedno i jedini pogodak na utakmici.

Sampdoria – Frosinone 2:0

Sampdoria je dočekala Frosinone ne znajući za pobjedu već osam utakmica. Idealan protivnik za prekid crne serije bio je Frosinone i domaćini su konačno upisali tri boda. Ovom pobjedom Sampdoria je pobjegla gostima na pet bodova.

Domaćini su konačno izgledali dobro na terenu. Od samog početka su zagospodarili posjedom i stvarali prilike. No, sve do 44. minute, mreže su mirovale. Prije samog sučevog zvižduka Fernando zabija za 1:0 i olakšava svom treneru govor u svlačionici.

U drugom dijelu gosti nisu uspjeli ništa preokrenuti u svoju korist, čak štoviše. U 69. minuti, iskusni Quagliarella zabija za 2:0 i rješava pitanje pobjednika.

Udinese – Verona 2:0

Još jedan današnji domaćin utakmicu je dočekao u katastrofalnom raspoloženju. Udinese ne zna za pobjedu već osam utakmica, ali je gostovanje Verone bila prava prilika da se crni niz prekine. Upravo su to domaćini i iskoristili te su ova tri boda napravili korak prema sredini.

Bolji su domaćini bili cijelo prvo poluvrijeme, trebali su voditi i više, ali na odmor odlaze s prednošću od 1:0. Strijelac za Udinese bio je Agyemang u 31. minuti, na asistenciju Di Natalea.

Drugi dio susreta ponudio nam je sličan nogomet. Verona jednostavno nije dorastao protivnik i Udinese je uspio i povećati svoje vodstvo. Strijelac za konačnih 2:0 bio je Thereau.

Rebić je u igru ušao u 55. minuti, a Perica je pobjedu Udinesea odgledao s klupe za pričuve.