Fiorentina
Fiorentina 1:1 Napoli
Napoli

Nikola Raič • ponedjeljak, 29.02.2016.

27. kolo Serie A kompletirali su Fiorentina i Napoli. U solidnoj utakmici, vratar Fiorentine je najzaslužniji za podjelu bodova…

Nakon europskih iskušenja, u derbiju kola Fiorentina i Napoli su podijelili bodove. Ovaj remi neće pomoći ni jednima ni drugima. Napoli sada zaostaje za Juventusom tri boda, a domaćini nisu preskočili Romu na trećem mjestu. Onom koje vodi u Ligu prvaka.

Vatreno otvorenje vidjeli smo na stadionu Artemio Franchi u Firenci. Nakon samo šest minuta igre domaćini su došli do vodstva preko Alonsa koji je iskoristio dodavanje Broje Valera. No, slavlje domaćina trajalo je točno jednu minutu, za munjeviti povratak u igru gostiju pobrinuo se Higuain.

Nakon fantastičnog otvaranja, utakmica je ušla u mirnije vode, a do kraja poluvremena, u nekoliko navrata, uzburkali su ju domaćini. Prvo je u 32. minuti Nikola Kalinić je pogodio gredu, a sedam minuta kasnije isto je učinio i Tello. Blizu pogotka bio je i Milan Badelj, ali njegov udarac iz 45. minute odlazi pokraj vratnice.

U drugi dio tako ulazimo s „početnih“ 1:1. Gosti su odradili bolji razgovor u svlačionici i zaigrali su odlučnije u nastavku. U 58. minuti Callejon si je stvorio priliku za udarac, dobro opalio, ali je još bolje reagirao Tatarusanu na vratima domaćina. Na odbijenu loptu natrčao je Higuain, ali je vratar Fiorentine još jednom briljantno reagirao i spasio svoju mrežu.

Nakon nekoliko uzbuđenja pred vratima domaćina gledamo uglavnom dvoboj na sredini terena, a niti jedna momčad ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti vratima suparnika sve do 86. minute. Tada Higuain zabija pogodak, ali ga sudac poništava nakon sugestije pomoćnika. Ni tu Napoli nije stao, u sudačkoj nadoknadi sjajno je pucao Insigne, ali je bod Fiorentini sačuvao igrač utakmice Tatarusanu.

Nikola Kalinić je odigrao svih 90 minuta, a Milan Badelj minutu manje.