ALBA pregažena u Münchenu, Lončar jedini zadovoljio kod gostiju

Branimir Korać • nedjelja, 28.02.2016.

U derbiju 24. kola Bundeslige ALBA je upisala težak poraz na gostovanju kod Bayerna. U finalu Njemačkog kupa berlinska momčad bila je bolja, a sada je uslijedila osveta...

24. kolo Bundeslige donijelo je veliki derbi između Bayerna i Albe koji nije donio neizvjesnost. Nedavno finale Kupa odlučeno je u posljednjim sekundama, a ovaj dvoboj bio je riješen već nakon prvog poluvremena.

Motivirani domaćin fantastično je otvorio utakmicu, prvu četvrtinu dobio je s 30:14, a prednost je dodatno povećao do poluvremena na plus 20.

Nešto su gosti pokušavali početkom drugog poluvremena, međutim Bayern je potpuno kontrolirao utakmicu i nije dopustio preokret. Domaćin nije popuštao i nemilice je punio Albin koš te je na kraju slavio s 96:65.

Kod Bayerna najistaknutiji su bili Bryce Taylor s 19 poena (2/4 za dva, 3/4 za tri) te s po 16 poena Justin Cobbs (3/4 za dva, 2/3 za tri, pet asistencija) i Duško Savanović (3/5 za dva, 2/2 za tri). U Albinim redovima Krešimir Lončar upisao je 15 poena (3/7 za dva, 3/4 za tri) i šest skokova dok su po deset poena dodali Ismet Akpinar (1/3 za dva, 2/5 za tri) i Dragan Milosavljević (3/3 za dva, 0/1 za tri).

Pobjedu je upisao i Brose koji je bez većih problema svladao Skylinerse iz Frankfurta predvođen s 18 poena Janisa Strelnieksa. Leon Radošević u pobjedi je sudjelovao s devet poena (3/4 za dva) i četiri skoka.

Bundesliga, 24. kolo:
Bayern - ALBA 96:65 (Bryce Taylor 19p / Krešimir Lončar 15p, 6sk)
Brose Baskets - Fraport Skyliners 71:58 (Janis Strelnieks 18p / Jordan Theodore 21p, 5as)