Poraz Zadra u Laktašima, 19 koševa zaostatka bilo nenadoknadivo

Petar Jenjić • nedjelja, 28.02.2016.

Košarkaši Zadra su na gostovanju u Laktašima upisali novi poraz rezultatom 77:73. Na krilima Vuka Radivojevića Igokea je na poluvremenu imala 19 koševa prednost, koji je do kraja uspjela održati.

Vuk Radivojević zabija 12 od uvodnih 18 koševa Igokee. Zadar je dosta rano ušao u bonus i morao je smanjiti agresivnost. Povezujući tri trice u tri napada domaći dolaze na prvu dvocifrenu prednost (24:14). Nakon završetka četvrtine domaći sastav mogao je biti zadovoljniji, bio je osam koševa u prednosti (27:19).

Zadar za Radivojevića i dalje nije imao rješenja. Veže nove dvije trice za 11 koševa prednosti. Iako Igokea nije igrala savršenu utakmicu, Zadrova obrana je jednostavno bila vrlo propusna i nepostojeća. S 19 koševa viška Igokea odlazi na odmor.

Iako je Zadar igrao bolje u nastavku utakmice i što se prednost polako topila, dalje od poraza od četiri razlike nije išlo. Lošu igru iz prvog poluvremena bilo je teško nadoknaditi.

Radivojević je završio utakmicu s 28 koševa, dok je Šibalić ubacio 18. Barać je bio jedini dvocifreni kod Zadra, ubacio je 18 koševa.