MZT slavio protiv Tajfuna na otvaranju novog kola ABA lige

Petar Jenjić • petak, 26.02.2016.

MZT je na otvaranju 25. kola ABA lige dočekao slovenskog prvaka Tajfuna i slavio rezultatom 77:70. Marko Luković bio je najistaknutiji pojedinac kod pobjedničke momčadi s 19 poena.

MZT otvara puno bolje prvu četvrtinu, no dobrim rolama Clarka i Parkera Tajfun završava četvrtinu s minimalnom prednošću (21:22).

Gosti igraju sve bolje, a MZT nema rješenja. U jednom trenutku nakon koša Clarka za dva, prednost je iznosila, najvećih na utakmici, 12 koševa razlike (33:45). Košem Ponjavića slovenski prvak bio je na osam koševa prednosti završetkom prvog poluvremena (39:47).

Makedonska momčad puno bolje igra u nastavku i ne dopušta da dođe do nekakvog iznenađenje. S 10 koševa prednosti dobili su treću četvrtinu (22:12) i vratili prednost na svoju stranu (61:59).

Do kraja utakmice, unatoč prijetnjama Slovenaca, MZT nije ispuštao vodstvo i u konačnici zasluženo slavio.

Marko Luković zabio je 19 koševa za MZT i ujedno je bio najbolji strijelac utakmice, dok je Drenovac dodao 15. Clark je za goste zabio 16, dok je Parker zabio 14 i skupio 12 skokova.