Barcelona visoko poražena u Rusiji, nastavljena loša izdanja Efesa i Unicaje

Branimir Korać • petak, 04.03.2016.

Odigrana su još tri susreta devetog kola TOP 16 Eurolige, a uvjerljive pobjede upisali su Panathinaikos, Himki i Lokomotiv Kuban...

Unicaja - Panathinaikos 58:76

Očajna serija Unicaje je nastavljena. Momčad iz Malage u sličnoj je situaciji kao Cedevita, ima pet poraza u nizu, a posljednji je upisala na svom parketu u susretu protiv Panathinaikosa.

U odnosu na igre u prvom dijelu sezone, Unicaja izgleda neprepoznatljivo i upisala je potpuno zaslužen poraz nakon što je prespavala uvod u utakmicu. Panathinaikos je prvu četvrtinu dobio s čak 26:7 poslije čega se Unicaja više nije mogla vratiti.

Ništa domaćin nije mogao, promašio je previše zicera da bi mogao računati na pobjedu u ovom dvoboju protiv protivnika koji je u potpuno suprotnoj formi.

"Ključ je bila naša igra u obrani. Igrali smo protiv čvrste i vrlo talentirane momčadi i morali smo imati obranu na ovoj razini da bi izvukli pobjedu. Naš stručni stožer odlično je iskautirao protivnika i napravili smo dobar posao", rekao je Elliot Williams.

Goste su predvodili Williams sa 16 poena (7/11 za dva, 0/2 za tri), Miroslav Raduljica s 12 poena (5/11 za dva) te Nick Calathes s deset poena (5/6 za dva, 0/1 za tri), deset asistencija i pet skokova. Kod domaćina Mindaugas Kuzminskas ubacio je 15 poena (2/5 za dva, 3/4 za tri) dok je Edwin Jackson dodao 13 poena (2/2 za dva, 3/8 za tri).

Himki - Barcelona 75:61

Vrlo lošu utakmicu odigrala je Barcelona u Rusiji za što je stigao poraz od Himkija 75:61. Čak 18 izgubljenih lopti, dvostruko više nego domaćin, šuterski vrlo neraspoložen nastup i ništa više nije se niti moglo očekivati.

Barcelona je cijelim tijekom susreta bila van ritma, izuzev povremeno Justina Doellmana nije imala igrača koji je mogao išta kvalitetnije napraviti. Dobar dio glavnih karika je podbacio, a među njima i Ante Tomić koji je rano ušao u probleme s osobnim pogreškama i igrao tek 14 minuta te zabio pet poena (2/2 za dva) uz tri uhvaćena skoka.

Već spomenuti Doellman bio je jedini dvoznamenkasti kod gostiju sa 14 poena (0/2 za dva, 4/6 za tri) i sedam skokova.

"Fizički vrlo naporna utakmica u kojoj nismo odgovorili na njihovu agresivnost i ostali smo prekratki. Moramo naučiti iz ovog poraza i promijeniti pristup, zaigrati puno čvršće i psihički stabilnije", rekao je Doellman.

U domaćem sastavu Aleksej Šved ubacio je 16 poena (6/11 za dva, 0/5 za tri) i podijelio pet asistencija dok je Paul Davis dodao 13 poena (5/11 za dva).

Anadolu Efes - Lokomotiv Kuban 61:76

Završnica prvog poluvremena presudila je Efesu na domaćem terenu protiv Lokomotiv Kubana. Još jedan loš nastup momčadi Dušana Ivkovića koja je potpuno pala u formi.

Lokomotiv Kuban bio je prejak, pokazao je da je dobro izbalansirana momčad koja s razlogom igra važnu ulogu u Euroligi ove sezone. Manjih problema bilo je početkom sezone dok se nije oporavio Anthony Randolph, ali nakon toga sve je krenulo pravim smjerom za Lokomotiv.

U ovom susretu Efes je slomljen u drugoj dionici kada je Lokomotiv otišao na dvoznamenkastu prednost i bez ikakvih problema držao je vodstvo.

"Igrali smo jako loše. Prije utakmice znali smo koliko nam je ovo važan dvoboj, ali smo unatoč tome odigrali vrlo slabo", prokomentirao je kratko Thomas Heurtel, sa 17 poena (4/7 za dva, 2/4 za tri) i sedam skokova najučinkovitiji kod domaćina. Dario Šarić je za 25 minuta upisao osam poena (1/2 za dva, 1/4 za tri) uz šest skokova.

U redovima pobjednika Malcolm Delaney ubacio je 19 poena (3/7 za dva, 2/6 za tri), podijelio šest asistencija i uhvatio pet skokova, Randolph je dodao 17 poena (8/13 za dva, 0/2 za tri) i šest skokova, a Dontaye Draper je za 23 minute ostao bez poena (0/1 za dva, 0/4 za tri) s dvije asistencije i ukradene lopte.