Donna Vekić preskočila prvu prepreku u kvalifikacijama Indian Wellsa, visok poraz Konjuh

Branimir Korać • utorak, 08.03.2016.

Kvalifikacijama u konkurenciji tenisačica započeo je veliki turnir u Indian Wellsu, a prvog dana u akciji su bile dvije hrvatske predstavnice. Donna Vekić stigla je do pobjede, a Ana Konjuh je poražena...

Polovičan učinak ostvarile su hrvatske tenisačice u prvom kolu kvalifikacija u Indian Wellsu. Ana Konjuh visoko je poražena od Aleksandre Wozniak, ali je zato Donna Vekić izborila pobjedu protiv An-Sophie Mestach.

Konjuh je u dvoboj protiv iskusne Kanađanke ušla kao favorit, ali odigrala je loš meč i na kraju uhvatila samo četiri gema i za 70 minuta oprostila se od Indian Wellsa.

Malo toga funkcioniralo je u njezinoj igri, imala je tek 42 posto ubačaja prvog servisa, na reternu je malo toga uspjela napraviti i Wozniak je osvojila čak 81 posto poena nakon ubačaja prvog servisa.

Nakon što je glatko izgubila prvi set sa 6:1, Konjuh je u maratonskom prvom gemu drugog seta ponovno ušla u zaostatak i do kraja meča imala je samo jednu priliku za povratak. Kod 4:3 došla je do 15:40, ali kada to nije realizirala, Kanađanka je napravila novi break i prošla u drugo kolo kvalifikacija.

Uspješnija je bila Donna Vekić koja je u susretu u kojem je imala odličnu realizaciju break lopti svladala Belgijku An-Sophie Mestach u tri seta. Vekić je od deset break prilika realizirala njih čak osam i stigla do pobjede u dva sata.

Nakon što je Mestach osvojila drugi set sa 6:4, Vekić je puno bolje igrala u trećem setu koji je osvojila sa 6:1.

U drugom kolu kvalifikacija Vekić će igrati protiv Slovakinje Jane Čepelove s kojom se susrela prošle godine u kvalifikacijama Nottinghama i upisala visoku pobjedu 6:1, 6:4.

Indian Wells, kvalifikacije 1. kolo:
Anna-Lena Friedsam (Njemačka, 1) - Julia Glushko (Izrael) 4:6, 6:0, 6:4
Nicole Gibbs (SAD, 16) - Viktorija Golubić (Švicarska) 7:5, 7:5
Saisai Zheng (Kina, 2) - Sofia Kenin (SAD, WC) 7:5, 6:2
Pauline Parmentier (Francuska, 24) - Katerina Kozlova (Ukrajina) 1:6, 7:6(3), 6:1
Katerina Bondarenko (Ukrajina, 3) - Paula Kania (Poljska) 6:0, 6:4
Lourdes Dominguez Lino (Španjolska, 19) - Maria Sanchez (SAD, WC) 7:6(3), 3:6, 6:2
Xinyun Han (Kina) - Su-Wei Hsieh (Kineski Tajpeh, 4) 7:5, 6:1
Kristina Pliškova (Češka, 14) - Sachia Vickery (SAD, WC) 6:0, 4:6, 6:3
Kirsten Flipkens (Belgija, 5) - Louisa Chirico (SAD) 7:5, 6:3
Aliaksandra Sasnovič (Bjelorusija, 13) - Sesil Karatančeva (Bugarska) 7:5, 6:4
Aleksandra Wozniak (Kanada) - Ana Konjuh (Hrvatska, 6) 6:1, 6:3
Kiki Bertens (Nizozemska, 20) - Ying-Ying Duan (Kina) 3:6, 6:3, 6:0
Laura Siegemund (Njemačka, 7) - Jarmila Wolfe (Australija) 6:2, 6:2
Naomi Osaka (Japan, 17) - Tamira Paszek (Austrija) 5:7, 6:4, 6:4