PPD Zagreb svladao Meškov Brest i u polufinalu SEHA lige dobio Vardar

Simona Margetić • utorak, 08.03.2016.

Odlučujuća utakmica između PPD Zagreba i Meškov Bresta završila je u korist Zagrebaša koji su pobjedom izborili polufinale Final 4 SEHA – Gazprom lige protiv Vardara. Veszprem i Vardar, dvije najjače momčadi regionalne lige ponovno su odigrale neriješeno.

Četiri finalista SEHA – Gazprom lige, PPD Zagreb, Meškov Brest, Vardar i Veszprem, u utorak su međusobno odmjerili snage, što je bila mala uvertira u Final 4. Vujina momčad dočekala je Bjeloruse u utakmici koja je odlučivala o polufinalnim parovima, dok su Vardar i Veszprem u Skoplju ponovili napeti susret odigran u Mađarskoj početkom sezone.

Ni Zagrebu ni Meškovu nije bilo svejedno hoće li na prošlogodišnjeg finalist Lige prvaka ili na Vardar u polufinalu regionalne lige. Igrali su gol za golom do 16. minute, kada su Bjelorusi na gostujućem terenu poveli i otišli na +3(10:7). Siguran je bio dvometraš Dainis Krištopans, no situaciju je spasio trojac Pavlović-Vujić-Šprem i u 20. minuti poravnao rezultat (10:10).

Trudili su se i jedni i drugi, ali minimalnu prednost je do poluvremena izvukao Meškov Brest i s 15:14 otišao na predah, što nije iskoristio u drugom dijelu. Igralo se gol za gol, a 12 minuta prije kraja Zagrebaši su otišli na malih +2 (24:22) pogotkom Pavlovića. Bio je to prelomni trenutak, Meškov je do kraja susreta protivničku mrežu pogodio samo jednom, dok je Zagreb to učinio četiri puta (28:24) i tako izvukao lakšeg protivnika u polufinalu, Vardar.

Stefan Vujić i Pavlović bili su najefikasniji u redovima Zagreba. Vujić sa pet, a Pavlović sa šest pogodaka, dok su Filip Ivić i Ivan Stevanović upisali 13 obrana, od kojih je Steve obranio samo jednu. S druge strane terena, Rastko Stojković, Krištopans i Alexander Tioumentsev dodali su svaki po šest golova, dok je vratarska ekipa Pešić-Patotski-Čarapenka upisala sedam obrana.

Napeto je bilo i u Skoplju iako Veszprem i Vardar nisu igrali odlučujuću utakmicu. Gosti iz Mađarske u Makedoniju su došli s tri boda više i utakmicom manje, no bio je to pravi spektakl jednih od najjačih momčadi u Europi. Njihov ogled u Veszpremu prošle godine završio je podjelom bodova. Na semaforu je stajalo 24:24 krajem susreta, a i na poluvremenu je bilo neodlučeno (12:12).

Vardar je pred domaćim navijačima ipak bio u nešto boljem izdanju, ali bila je to igra mačke i miša. Poveo je Veszprem, držao vodstvo prvih šest minuta, zatim je nastupio Vardar da bi Mađari u 25. minuti izjednačili preko Renata Sulića, ali domaćin se nije predao. U svlačionicu su otišli s 13:12 zahvaljujući sjajnom Timuru Dibirovom.

U nastavku je Veszprem uspio kratko preokrenuti u svoju korist, do 38. minute došao na +3 (18:15) pogotkom Laszla Nagya, ali momčad Raula Gonzalesa izjednačila je. Do kraja susreta igralo se ponovno jedan za jedan da bi u posljednjih nekoliko sekundi prije kraja Momir Ilić pogodio za 30:29, ali ostalo je dovoljno da Matjaž Brumen izjednači sa sučevim zviždukom za remi.

Iako je Brumen bio čovjek odluke, Luka Cindrić i Dibirov bili su najbolji strijelci, svaki s po šest pogodaka, a toliko obrana imao je i Petar Angelov. Kod Veszprema je sjajan bio Ilić s deset pogodaka, dok je Sulić dodao tri, a Roland Mikler među vratnicama upisao 13 obrana.