Petar Jenjić • nedjelja, 13.03.2016.

U posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici FA kupa Manchester United i West Ham odigrali su bez pobjednika 1:1 te će se četvrti polufinalist saznati tek u uzvratnom susretu.

Everton,Crystal Palace i Watford tri su ekipe koje su osigurale završnicu na Wembleyu. Međutim još će morati pričekati na četvrtog putnika.

Velika prigoda za West Ham u 6. minuti. Andy Carroll je odigrao u prostor prema Emenikeu, koji puca malo pokraj gola. U 16. minuti prilika za domaći sastav. Jesse Lingard puca s 20-ak metara, ali lopta odlazi pokraj Randolphovog gola. Dvije minute kasnije Cresswell ubacuje u kazneni prostor, a Emenike glavom ne uspijeva svladati De Geu. Manchester je imao blagu inicijativu u posjedu, ali bez stvaranja prilika opasnijih po momčad Slavena Bilića. Dovoljno govori podatak da su ostali bez udarca u okvir gola.

Obje momčadi agresivnije ulaze u nastavak susreta i pokušavaju stići do pogotka. U 55. minuti Herrera puca iz slobodnog udarca, ali ravno u ruke Randolpha. U 68. minuti Payet sjajno izvodi slobodni udarac s 25 metara i posprema loptu pod gredu. De Gea je bio nemoćan.

Izjednačenje je stiglo u 83. minuti kada Martial zabija za 1:1. Četiri minute kasnije Carrick puca s 20-ak metara, ali lopta odlazi pored gola. Početkom sudačke nadoknade Antonio lijepo puca s ruba kaznenog prostora, no De Gea uspijeva obraniti i poslati loptu u korner. Do kraja prilika više nije bilo.