Velika pobjeda Angersa, Guingamp u derbiju začelja uzeo bodove na gostovanju

Ivan Detelić • subota, 19.03.2016.

U utakmicama 31. kola Ligue 1 pobjede su ostvarili St.Etienne, Angers, Caen, Lille i Guingamp, najviše pogodaka vidjeli smo u utakmici Angersa i Lorienta, dok je Guingamp došao do tri boda u derbiju začelja...

Saint-Etienne - Montpellier 3:0

Rezultat na prvu sugerira laganu pobjedu domaćina, ali morali su se igrači St.Etiennea dobro namučiti prije nego li su uspjeli slomiti goste. Ravnopravno prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke iako su obje momčadi imale dobre razdoblje igre. Utakmica je riješena u drugom dijelu u kojem su ipak domaćini uspjeli konkretizirati svoju nadmoć, ali prvi pogodak postignut je tek u 74. minuti kada je nakon gužve strijelac bio Nolan Roux. Gosti su se do tog trenutka organiziralo branili, ali s vidljivim umorom i padom morala nakon primljenog pogotka gostujuća momčad se raspala. Domaćini su to iskoristili još dva puta i pogocima Oussama Tannane u 81. i Valentin Eysseric u 85. minuti došli do visoke pobjede.

Angers - Lorient 5:1

Furiozan početak domaćina ukazivao je na utakmicu s puno pogodaka. Na prvi se čekalo do 19. minute kada je Billy Ketkeophomphone sve napravio sam, dobio je loptu na sredini terena, sjurio se prem protivničkim vratima i bio prebrz za gostujuće braniče te u konačnici pogodio udarcem u prvi kut malo unutar šesnaesterca. U 33. minuti bilo je 2:0, Thomas Mangani je iz drugog pokušaja glavom poslao loptu preko crte. Dobru igru domaćini su okrunili još jednom u 39. minuti kada je vodstvo povećao Romain Saiss. Odličan dojam u prvom poluvremenu ipak je pokvario vratar domaćih Alexandre Letellier kada je u 41. minuti bio neoprezan te izgubio loptu, a gosti su smanjili zaostatak pogotkom Abdula Majeeda Warisa.

U drugom su dijelu igrači Angersa nastavili s dobrom predstavom, ali novih pogodaka nije bilo do pred sam kraj utakmice. Na 4:1 povisio je Cheikh N'Doye u 81. minuti utakmice dok je konačan rezultat svojim drugim pogotkom na utakmici postavio Mangani u sudačkoj nadoknadi udarcem s bijele točke.

Caen - Troyes 2:1

Dva pogotka u prvom poluvremenu pala su nakon udaraca iz kuta. Gosti su poveli u 22. minuti kada je najviši bio Thiago Xavier dok su domaćini svoj pogodak nakon udarca iz kuta postigli u 35. minuti kada je vrlo dobro glavom pogodio Alaeddine Yahia.
Domaćin je dominirao terenom i bio bolja momčad na terenu te su igrači Ceana zasluženo došli do vodstva u 54. minuti kada je pogodak zabio Sylvio Ronny Rodelin. Mogli su trebali domaćini zabiti još koji pogodak, ali i ovako su uzeli tri boda.

Lille - Toulouse 1:0

Minimalna pobjeda za Lille rezultat je rano postignutog pogotka i čvrste obrane kojom su domaćini čuvali prednost. Jedini pogodak na utakmici postigao je Morgan Amalfitano u 17. minuti utakmice. Toulouse je pokušavao, ali nije imao previše prilika za izjednačenje tako da je novim porazom ostao na pretposljednjem mjestu i velikih šest bodova od zone spasa.

Reims - Guingamp 0:1

Utakmicu velikih uloga u vidu ostanku u ligi odigrali su Reims i Guingamp. Navijači Reimsa u nevjerici su gledali kako njihovi ljubimci na travnjaku gube utakmicu kojom je Guingamp pobjegao na pet bodova razlike. Domaćin je bio apsolutno bolja momčad na terenu, ali nije bilo koncentracije u završnici, a ni sportske sreće. Jedini pogodak na utakmici zabio je Younousse Sankhare u 27. minuti nakon dobre solo akcije u kojoj se othrvao braniču i zabio u prvi kut. Razmjere nesreće za domaćina najbolje opisuje činjenica kako je to bila zapravo jedina prava akcija gostiju, dok su domaćini kroz utakmicu na kraju imali čak 14 pokušaja na vrata i 74% posjeda lopte, ali jednostavno nije išlo.

Lyon - Nantes 2:0

Lyon je četvrtu uzastopnu utakmicu bez pooraza nakon što je na svom travnjaku svladao Nantes s 2:0. Nije baš išlo glatko, Nantes se dobro držao, ali Lyon je u završnici ipak osigurao sva tri boda.

Do prvog pogotka domaćin je došao u 83. minuti preko mladog Gaetana Perrina koji je minutu ranije ušao na travnjak, a konačnih 2:0 postavio je Lacazette iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.