Roma
Roma 1:1 Inter
Inter

Branimir Korać • subota, 19.03.2016.

Seriji pobjeda Rome došao je kraj u derbiju protiv Intera. Milanska momčad odnosi bod iz Rima, a može žaliti što nije uzela sva tri jer je imala vodstvo do 84. minute...

Osam uzastopnih pobjeda imala je Roma u talijanskom prvenstvu, no seriji je došao kraj. U Rim je došao Inter koji je s Rimljanima u borbi za treće mjesto i odnio je bod remiziravši 1:1.

U dresu gostiju od prve minute zaigrali su Marcelo Brozović i Ivan Perišić, odigrali su dobru utakmicu i bili su zaslužni za jedini Interov pogodak na susretu.

Utakmica je počela odličnom prilikom za Romu, Diego Perotti bio je u odličnoj poziciji nakon dobre akcije, ali je s ruba kaznenog prostora pucao preko gola.

U prvom dijelu Rimljani su imali bolje prilike pa je tako u 41. minuti Stephan El Shaarawy pucao iz dobre situacije, ali Handanovič je odlično obranio.

Gosti su poveli u 53. minuti. Brozović je odlično ubacio za Perišića koji s lijeve strane ulazi u kazneni prostor i zabija za vodstvo Intera.

Rimljani su nakon toga pritisnuli i počeli nizati prilike, Handanovič je puno toga obranio, ali u 84. minuti nije mogao. Džeko je promašio loptu, ali ispalo je dobro jer je ona došla do Nainggolana koji s 11-12 metara zabija za poravnanje.

Ostalo je tih 1:1 čime je i razmak između ove dvije momčadi ostao pet bodova.