Nikola Raič • nedjelja, 20.03.2016.

30. kolo Serie A obilježila je uvjerljiva pobjeda Juventusa u gradskom derbiju, a do važnih bodova došao je Carpi u Veroni…

Frosinone – Fiorentina 0:0

Fiorentina nastavlja s neuvjerljivim partijama nakon odličnog ulaska u sezonu. Prisjetimo se kako se i o naslovu pričalo, a danas je Fiorentini daleko i treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Remi kod Frosinonea samo je nastavak loših rezultata momčadi iz Firence.

Gostovanja kod „davljenika“ uvijek su teška i to su „Ljubičice“ osjetile na svojoj koži i danas kod Frosinonea. Napadala je Fiorentina od samog početka utakmice, ali prvih 45 minuta nismo vidjeli pogodak. Najopasniji po vrata Frosinonea bio je Kalinić u sudačkoj nadoknadi, ali je njegov udarac pogodio vratnicu. Nakon toga i Valero pogađa okvir gola. Opasno su živjeli domaćini, ali na odmor uspijevaju otići prazne mreže.

U nastavku opet prijeti Kalinić, ovoga puta glavom, no sada njegov udarac brani domaći vratar. U završnici susreta Fiorentina je spašavala i bod. Prvo je Kragl pogodio gredu, a nakon odbijanca je pokušao Tonev, ali njegov udarac fenomenalno brani Tatarusanu.

Milan Badelj igrao je do 72. minute, a Kalinić cijelu utakmicu.

Sampdoria – Chievo 0:1

Sampdoria opasno pleše na rubu zone za ispadanje, a današnji poraz od Chieva zadaje nove brige i opasno dovodi u pitanje ostanak u elitnom društvu talijanskog nogometa.

Chievo je odigrao iznimno pametnu utakmicu danas u Genoi. Domaćini su prvih 45 minuta imali posjed, ali to je sve što su imali i mogu biti sretni što se na odmor otišlo samo s minimalnom prednošću Chieva. Poveli su gosti u 24. minuti preko Meggiorinija koji zabija na asistenciju Birse. Samo pet minuta kasnije moglo je biti i 2:0, ali Birsa nije realizirao kazneni udarac.

Drugih 45 minuta nije donijelo ništa spektakularno. Domaćini su pokušavali, imali bolju igru, nekoliko prilika, ali bez uspjeha. Bizzari je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom i Chievo odnosi tri velika boda s teškog gostovanja.

Sassuolo – Udinese 1:1

Udinese je sa svojom lošom formom idealan gost svakome, a kamoli ne odličnom Sassuolu. Ipak, Udinese je konačno odigrao pravu utakmicu i potpuno zasluženo odnosi vrijedan bod.

Unatoč slabijim nastupima u posljednje vrijeme, Udinese je odlično ušao u utakmicu. Nakon samo osam minuta na semaforu je bilo 0:1. Dobru akciju složili su gosti, Thereau je asistirao, a Zapata zabija za vodstvo gostiju. Do kraja prvog dijela mogao je Udinese i povećati svoje vodstvo, ali je Consigli upisao dvije sjajne obrane.

U nastavku se bude domaćini i nakon 20 minuta igre izjednačavaju rezultat. Nabacivanje Pelusa u protivničku mrežu pospremio je Politano. Pogodak Politana ostao je posljednji na utakmici i momčadi su podijelile bodove

Šime Vrsaljko odradio je cijelu utakmicu.

Torino – Juventus 1:4

Nakon ispadanja iz Lige prvaka, Juventus se brzo vratio na pobjedničke staze i to na teškom gostovanju kod gradskog rivala. Uz nova tri boda za „Staru damu“ utakmicu je obilježio i Buffon koji je postavio novi rekord po broju minuta bez primljenog pogotka u povijesti Serie A.

Samo četiri minute bile su dovoljne Buffonu za rekord, a tek u 14. minuti suočio se s prvim testom. Udarac je uputio Benassi, ali je Buffon sačuvao svoju mrežu. Juventus je poveo u 33. minuti, Pogba je sjajno izveo slobodan udarac za vodstvo gostiju. U samoj završnici prvog dijela Juventus je povećao svoje vodstvo preko Khedire. Do kraja prvog dijela ponovno su se susreli Buffon i Benassi, a pobjednik je opet bio vratar Juventusa.

Nakon samo dvije minute igre u nastavku, pokleknuo je i Buffon. Savladao ga je Belotti iz kaznenog udarca koji je skrivio Alex Sandro. Da se utakmice ne zakomplicira pobrinuo se Morata koji zabija za ponovnih dva razlike. Asistent mu je bio strijelac prvog pogotka, Paul Pogba.

U 77. Morata i Pogba „ponovili“ su akciju od prije 15 minuta za uvjerljivu pobjedu Juventusa u gradskom derbiju. U novoj pobjedi, Mario Mandžukić je odigrao 85 minuta i sudjelovao kod Khedirinog pogotka. Nijemac je bacio sjenu na svoj odličan nastup crvenim kartonom u 87. minuti.

Verona – Carpi 1:2

U derbiju začelja, Carpi je tražio bodove spasa protiv Verone koja je već spakirala kofere za Serie B. Uspjeli su gosti u svom naumu i ovom pobjedom su izbili izvan zone ispadanja.

U prvom dijelu susreta Verona je u potpunosti nadigrala goste iz Carpija, ali iz jedine prilike gosti zabijaju i na odmor odlaze s prednošću. Strijelac za Carpi bio je Di Gaudio, na asistenciju Bianca.

Nastavak donosi još bolju igru Verone pa i izjednačujući pogodak. Strijelac je bio Ionita. Ali samo tri minute kasnije Carpi vraća svoje vodstvo. Fenomenalno je zabio Lasagna iz slobodnog udarca i osigurao svojoj momčadi velika tri boda. U samoj završnici susreta Rebić je zaradio dva žuta kartona i napustio igru prije kraja susreta.

Ante Rebić je u igru ušao u 46. minuti susreta.