Leicester City
Leicester City 1:0(1:0) Southampton
Southampton

Josip Piršljin • nedjelja, 03.04.2016.

Lisice iz Leicestera sve su bliže senzacionalnom naslovu prvaka u Engleskoj. Na King Power stadionu pobijeđen je i Southampton, te plavi sada imaju sedam bodova više od prvog pratitelja.

Leicester City je odlično iskoristio remi Liverpoola i Tottenhama, te se pobjedom protiv Southamptona pred svojom publikom još više izdvojio na vrhu tablice Premiershipa. Kontroliranim pristupom Ranierijevi su igrači slavili 1:0, četvrti put u nizu, te im je povijesni trofej nadomak ruke.

Ranieri je koristio standardni sastav, "kostur" momčadi je bio poznat. Schmeichel na golu, ispred njega Huth i Morgan, sredinu je držao Drinkwater, bokove Albrighton i Mahrez, a u napadu su bili Okazaki i Vardy. Koeman je, s druge strane, poslao svoje nogometaše na teren u 4-2-3-1 formaciji s isturenim Pelleom.

Slika 1 od 1.

Više od 32.000 navijača "natiskalo se" na King Power stadionu kako bi svjedočilo novom koraku Leicestera prema naslovu prvaka, a raspoloženje im je popravio vlasnik kluba Vichai Srivaddhanaprabha koji je osigurao besplatnu pivu i krafne povodom svog rođendana. Plavi su se od početka nametnuli na terenu, a do pogotka su došli u 38. minuti.

Fuchs je ubacio s lijeve strane, a u sredini šesnaesterca našao se domaći stoper i kapetan Wes Morgan koji glavom pogađa za vodstvo Lisica 1:0. Do kraja poluvremena nije bilo više golova, a u nastavku se gledala slična igra.

Unatoč vodstvu Leicester je nastavio pritiskati gostujuću obranu, no činio je to vrlo disciplinirano, bez srljanja, dok su gosti čekali grešku protivnika i svoju priliku iz kontranapada. U 70. minuti Simpson je propustio udvostručiti prednost lidera lige kada je promašio gotovo prazan gol. To ipak nije bilo kobno za domaće jer su zadržali svoju prednost do kraja.